چاپ
مشاهده در قالب PDF

ناهنجاری های مادزادی یکی از دلایل مهم مرگ کودکان زیر یک ماه است تعداد بازدید:227

خبر - علمی

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: ناهنجاری های مادزادی یکی از دلایل مهم مرگ کودکان زیر یک ماه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈ محمدرضا میرزاییان ˈ روز یکشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان افزود: پیش بینی شده در این مورد کارهای پژوهشی در استان صورت گیرد.

وی بیان داشت: در مازندران پوشش مراقبتی پیش از بارداری به 8/77 درصد رسیده و میزان مرگ کودک زیر یک ماه و زیر پنج سال هم کاهش یافته است.

او حوادث و سقوط را از دلایل عمده مرگ کودکان زیر پنج سال در مازندران برشمرد و افزود: چنانچه دانش سلامت افراد افزایش یابد مرگ کودکان ناشی از اینگونه حوادث نیز کاهش می یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: مرگ مادر باردار یکی از شاخص های توسعه کشورها به شمار می رود که توانستیم این شاخص را در مازندران به صفر برسانیم.

وی رشد جمعیت در کشور را نگران کننده توصیف کرد و افزود: در سال 65 میزان باروری 4/6 درصد بود که اکنون به 7/1 درصد رسیده که با این کاهش میزان باروری ، درآینده دچار مشکل جمعیتی خواهیم شد.

میرزایی میزان باروری کلی در مازندران را 3/1 درصد و میزان رشد جمعیتی استان را 03/1 درصد اعلام کرد و گفت: این درحالی است که میزان باروری کلی در کشور 7/1 درصد و رشد جمعیت ملی نیز 29/1 درصد برآورد شده است.


کلمات کلیدی:دانشگاه علوم پزشکی مازندرانناهنجاری های مادزادی دکترمحمدرضا میرزاییانبارداری
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه (Add comment)


تصویر امنیتی (CAPTCHA)
تصویر امنیتی جدید (Refresh CAPTCHA)