چاپ
مشاهده در قالب PDF

مدیرکل اوقاف : احیای موقوفات در مازندران نیازمند عزم همگانی است تعداد بازدید:249

خبر - فرهنگی و هنری

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت : شناسایی و احیای موقوفات استان نیازمند عزم عمومی مردم است.

حجت الاسلام ستار علیزاده  روز دوشنبه در آئین تجلیل از واقفان ، متولیان و خادمان موقوفه های بخش لاریجان شهرستان آمل افزود : همه شهروندان مازندرانی و افراد مطلعی که سندها و برگه های تاریخی مربوط به وجود مقابر امامزادگان و یا موقوفه های دیگر را در اختیار دارند، با اداره های اوقاف و امورخیریه شهرستان ها ومناطق استان همکاری کنند.

وی همچنین اجرای درست نیات واقفان توسط متولیان موقوفات را بسیار ضروری در اعتماد سازی مردم نسبت به این فریضه مهم دینی دانست و ادامه داد : اجرای دقیق نیت واقفان خیراندیش و نیکوکار و اینکه بدون انگیزه های شخصی و در چه مسیری هزینه شود ، حق طبیعی وارثان واقفان است و در این زمینه متولیان موقوفات باید بیشترین دغدغه را داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه با اتخاذ راهکارهای درست و اصولی ، فرهنگ وقف باید در جامعه ترویج و نهادینه شود ، گفت : وقف یکی از سنت های حسنه اسلامی است و اسلام تاکید و سفارش های زیادی نسبت به آن دارد.

وی افزود : امروز اهمیت و مزایای وقف در زندگی اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی کشور بخوبی نمایان است و باید همسو با این فریضه مهم آحاد جامعه اهتمام جدی داشته باشند.

علیزاده به اهمیت جایگاه متولیان موقوفات در مازندران اشاره کرد و با تاکید بر اینکه جایگاه ویژه آنان در این عرصه و نیز اداره های اوقاف و امور خیریه خلل ناپذیر است، گفت : ارزش و جایگاه متولیان موقوفات در حدیث های فراوانی از قول ائمه معصوم ذکر شده و حتی در برخی موارد از خود موقوفه نیز بالاتر است چرا که آنان در زنده نگه داشتن وقف به صورت نسل به نسل در تلاش هستند.

وی با اشاره به اینکه بقاع متبرکه باید به قطب های فرهنگی تبدیل شوند ، افزود : در این طرح همه نیازمندی های فرهنگی ومعنوی افراد در بقاع متبرکه تامین خواهد شد و مسوولان اجرایی در شهرستان ها باید در تحقق و تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی همکاری بیشتری بکنند.

در پایان این همایش از تعدادی واقف ، متولی و خادم موقوفه های بخش لاریجان شهرستان آمل تجلیل شد.


کلمات کلیدی:حجت الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف احیای موقوفاتبخش لاریجان شهرستان آمل
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه (Add comment)


تصویر امنیتی (CAPTCHA)
تصویر امنیتی جدید (Refresh CAPTCHA)