جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

99.5 درصد مازندرانی‌ها از خدمات آب و فاضلاب شهری بهره‌مند هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

99.5 درصد مازندرانی‌ها از خدمات آب و فاضلاب شهری بهره‌مند هستند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب مازندران، رضا فکری گفت: 99.5 درصد جمعیت استان مازندران از خدمات شرکت آب و فاضلاب بهره‌مند هستند.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب مازندران افزود: 518 هزار و 741 مشترک در شهرهای مازندران زیرپوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب شهری قرار دارند.

وی با بیان اینکه آب مصرفی مشترکان شهرهای مازندران روزانه 435 هزار مترمکعب است، تصریح کرد: آب شرب مشترکان استان از 264 حلقه چاه، 31 دهنه چشمه و سد میجران تامین می‌شود.

فکری از بازسازی شبکه آبرسانی شهرهای استان خبر داد و گفت: از 6 هزار و 500 کیلومتر شبکه آبرسانی شهرهای استان مازندران، بیش از یک‌هزار و 600 کیلومتر آن نیاز به بازسازی دارد که با اصلاح این شبکه‌های فرسوده از هدر رفت آب جلوگیری می‌شود.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب مازندران با بیان اینکه 100 کیلومتر از شبکه آبرسانی شهرهای استان اصلاح و بازسازی شده است، تاکید کرد: با اصلاح و بازسازی تأسیسات منابع تأمین در سال 91 میزان 47 هزار متر مکعب آب در روز افزایش تولید داشتیم.

فکری پیش‌بینی اعتبار مورد نیاز در بخش بهره‌برداری را 100 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این میزان اعتبار برای اصلاح و نوسازی شبکه و انشعاب، بازسازی و بهسازی چاه و منصوبات، هزینه تعمیرات و نگهداری، اتفاقات شبکه و تأسیس تأمین و هزینه ارتقا کیفی و کنترل صرف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 85 درصد مشترکان شرکت آب و فاضلاب خانگی هستند، تصریح کرد: یکی از دلایل افزایش سرانه مصرف آب شرایط آب و هوایی و افزایش ماه‌های گرم و مصرف زیاد برخی از مشترکان است که می‌توان با رعایت الگوی مصرف برخی از مشکلات کمبود آب استان را برطرف کرد.