جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

99 درصد جمعیت شهری آمل از گاز طبیعی استفاده می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

99 درصد جمعیت شهری آمل از گاز طبیعی استفاده می‌کنند

مدیرعامل شرکت گاز مازندران گفت: بیش از 99 درصد جمعیت شهر آمل نیز از گاز طبیعی استفاده می‌کنند.

99 درصد جمعیت شهری آمل از گاز طبیعی استفاده می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محمد اسماعیل ابراهیم‌زاده صبح امروز در مراسم روشن شدن مشعل گازرسانی به 6 روستای بخش دشت‌سر، اظهار کرد: مردم باید با استفاده صحیح از نعمت گاز، از این نعمت خدادادی استفاده بهینه داشته باشند.

وی افزود: گاز طبیعی پس از طی هزاران کیلومتر از جنوب کشور راهی مازندران می‌شود پس باید در عدم هدررفت و صرفه‌جویی آن تلاش داشته باشیم.

ابراهیم‌زاده با اشاره به اینکه در بحث گازرسانی باید مردم اول ایمنی را رعایت کرده و سپس از آن استفاده کنند، گفت: شرکت گاز مازندران آمادگی دارد در بخش‌های مختلف آموزش‌های لازم جهت استفاده صحیح از گاز طبیعی را ارائه دهد.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران در مورد نصب علمک و ایجاد انشعاب برای افرادی که خارج بافت روستا سکونت دارند، یادآور شد: با توجه به دستور شورای حفظ حقوق بیت‌المال و ماده هشت آن این شرکت نمی‌تواند برای افرادی که خارج بافت روستایی سکونت دارند انشعاب ایجاد کند.

این مسئول با اعلام اینکه در بخش دشت‌سر آمل 6 روستای بلیران، داوودکلا، مزرس، زوارک، شهنه‌کلا و کمدره از نعمت گاز برخوردار شدند، تصریح کرد: در اجرای عملیات گازرسانی در این روستاها یک هزار و 366 خانوار برخوردار شدند و یک‌هزار و 325 انشعاب مورد نیاز آنها بود.

ابراهیم‌زاده با اشاره به اجرای 26 هزار و 499 متر شبکه گاز در این منطقه، بیان کرد: سرانه هر خانوار برای گازرسانی به این روستاها بیش از 73 میلیون ریال بوده است که در مجموع 51 هزار و 674 میلیون ریال هزینه شد.

وی با تاکید بر اینکه شهر آمل 69 هزار و 237 خانوار دارد که 68 هزار و 822 خانوار از نعمت گاز بهره‌مند هستند، اظهار کرد: بیش از 99 درصد خانوار شهری آمل از گاز طبیعی برخوردارند.

ابراهیم‌زاده با تاکید بر اینکه شهر آمل 226 هزار و 976 نفر جمعیت دارد که 225 هزار و 589 نفر از گاز طبیعی بهره‌مند هستند، تصریح کرد: بیش از 99 درصد جمعیت شهر آمل نیز از گاز طبیعی استفاده می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه زمان‌بندی بازاریابی و طراحی گازرسانی به شهرها و روستاهای این شهرستان در قالب بند «ق» به تعداد 20 روستای بخش لاریجان اشاره کرد و گفت: روستاهایی همانند آخا، باییجان، بوالقلم، دینان، ترا، هاره، شاهان‌دشت، شنگلده، لوط، نهر، وانا، هفت‌تنان، گزانه، لارین و نوسر در این برنامه جای دارند.