جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

9500 نفر برای آزمون ورود به حرفه مهندسان مازندران ثبت نام کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

9500 نفر برای آزمون ورود به حرفه مهندسان مازندران ثبت نام کردند

هومن موتمنی در گفتگو با خبرنگار مهر، از برگزاري آزمون ورود به حرفه مهندسان و كاردانهاي فني ساختمان  در تاريخ 22 و 23 آبانماه امسال در مازندران در حوزه هاي امتحاني ساري،بابلسر و چالوس خبر داد.

وی افزود: آزمون مذكور در رشته‌هاي معماري(نظارت و طراحي واجرا)، شهرسازي، عمران(نظارت و محاسبات واجرا)، تأسيسات مكانيكي، تأسيسات برقي، نقشه برداري و ترافيك براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسي (پايه3) و همچنين آزمونهاي حرفه‌اي كاردانهاي فني ساختمان در رشته‌هاي معماري، عمران، مكانيك، برق، نقشه‌برداري و شهرسازي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار كارداني (پايه‌3) و آزمونهاي تعيين صلاحيت معماران تجربي براي متقاضيان اخذ پروانه اشتغال به كار تجربي بطور هماهنگ و همزمان در سراسركشور براي 9 هزار و 266 مهندس عضو سازمان نظام مهندسي  و 284كاردان فني و معمار تجربي عضو سازمان نظام كارداني ساختمان برگزار مي شوند.

موتمني اضافه كرد: سابقه كار حرفه اي مورد نياز براي اين آزمون مطابق با ماده 5 آيين نامه آجرايي قانون نظام مهندسي ساختمان خواهد بود و چنانچه متقاضي در صورت نداشتن شرايط لازم با ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت نام اقدام و در نمره قبولي كسب نمايد نه تنها قبولي نامبرده كان لم يكن تلقي شده با وي مطابق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

رئيس اداره نظام مهندسي و مقررات ملي ساختمان راه و شهرسازي مازندران متذكر شد داوطلبان به هيچ عنوان اجازه همراه داشتن  تلفن همراه و يا ساير وسايل ارتباطي و الكترونيكي را نداشته و در صورت مشاهده موضوع با خاطي يا خاطيان برخورد قانوني خواهد شد.

وی گفت: قبولي در آزمون مذكور يكي از شرايط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضي در صورت قبولي در آزمون و احراز ساير شرايط مشخص شده در قانون نظام مهندسي وكنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال بكار خواهد شد. 

بیش از 325 هزار نفر عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران هستند.    

{jcomments off}