جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

91 درصد اولیای دانش‌آموزان فریدونکناری باسواد هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

91 درصد اولیای دانش‌آموزان فریدونکناری باسواد هستند

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار با اشاره به اینکه 9 درصد دانش‌آموزان فریدونکنار دارای اولیای بی‌سواد و کم‌سواد هستند، گفت: بین مهارت‌ها و سطح سواد والدین با موفقیت‌های شغلی و تحصیلی دانش‌آموزان ارتباط مستقیمی وجود دارد.

91 درصد اولیای دانش‌آموزان فریدونکناری باسواد هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان فریدونکنار، سیدعظیم اسماعیل‌زاده در جلسه کیفیت بخشی سوادآموزی آموزش و پرورش فریدونکنار اظهار کرد: دیگر امکان آموزش کلاسی مانند گذشته وجود ندارد و هر تشکل مردم نهاد و دستگاهی که مایل است می‌تواند در حوزه سوادآموزی همکاری کند.


وی افزود: در کشور ما تعداد زیادی افراد که دو سوم آنها خانم محسوب می‌شوند جویای کار هستند و اگر هر یک از این افراد جویای کار به هشت نفر از بی‌سوادان کشور آموزش دهند فرصت خوبی برای ایجاد شغل به وجود می‌آید.


مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار با اشاره به اینکه کشورهایی که بالاترین سرمایه‌گذاری را در آموزش و پرورش دارند بالاترین تولید علمی را به خود اختصاص داده‌اند، تصریح کرد: نبود آموزش در کشورها باعث خاموشی مردم آنها و بی‌توجهی شان نسبت به رخدادهای اطراف‌شان می‌شود.


وی با بیان اینکه تاثیر مسئله آموزش در اقتصاد و فرهنگ بسیار برجسته است، گفت: نتایج بعضی از پژوهش‌های داخل کشور نشان دهنده آن است که افرادی که حداقل تا دوره متوسطه تحصیل می‌کنند یک دهه بیشتر از بقیه عمر می‌کنند و درآمد افرادی که تا پایان دوره متوسطه تحصیل می‌کنند، 27 درصد بیشتر از افرادی با تحصیلات کمتر است.


اسماعیل‌زاده تأکید کرد: تحقق اهداف خیلی از دستگاه‌ها به ارتقای سطح اطلاعات مردم گره خورده است و خیلی از کشورها سوادآموزی را به عنوان مکانیزم جبرانی می‌بینند و سوادآموزی بزرگسالان را از زاویه ارتقای سطح علمی و در دیگر مقوله‌ها در دستور کار دارند.


وی با اشاره به اینکه وضعیت سوادآموزی در هر منطقه و شهرستان متفاوت است، بیان کرد: هر شهرستان و منطقه باید متناسب با وضعیت منطقه ای خود در این زمینه برنامه‌ریزی کند.


اسماعیل‌زاده با اشاره به اینکه 9 درصد دانش‌آموزان فریدونکنار دارای اولیای بی‌سواد و کم‌سواد هستند، تصریح کرد: بین مهارت‌ها و سطح سواد والدین با موفقیت‌های شغلی و تحصیلی دانش‌آموزان ارتباط مستقیمی وجود دارد.


مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار گفت: برای شتاب بخشی به وضعیت سوادآموزی در شهرستان فریدونکنار طرح‌هایی تدوین شده است و با توجه به اینکه تا پایان برنامه پنجم توسعه فاصله چندانی نداریم باید برای محقق کردن ریشه‌کنی بی‌سوادی تلاش کنیم.