جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

900 هزار مازندرانی پزشک خانواده‌ خود را انتخاب کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

900 هزار مازندرانی پزشک خانواده‌ خود را انتخاب کردند

محمدرضا میرزایی گفت: تاکنون 900 هزار نفر از جمعیت یک میلیون و 240 هزار نفری زیر پوشش این دانشگاه پزشک خانواده خود را انتخاب کردند.

وی ادامه داد: از ابتدای فراخوان انتخاب پزشک تا فروردین‌ماه امسال 750 هزار نفر و در دهه اول اردیبهشت 150 هزار نفر پزشک خانواده خود را انتخاب کردند که این روند همچنان ادامه دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران تصریح کرد: 16 دانشگاه علوم پزشکی در هشت استان کشور دستور اجرای برنامه پزشک خانواده را دارند و اجرای این برنامه ملی و فراهم‌آوردن زیرساخت‌های آن به سایر استان‌ها نیز ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه برنامه پزشک خانواده در مازندران از اول اردیبهشت‌ماه به صورت جدی در حال اجرا است، افزود: این استان در سال گذشته زیرساخت‌های مورد نیاز اجرای برنامه پزشک خانواده را فراهم کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، تعامل و مشارکت مردم، بیمه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی را در اجرای این برنامه ملی مؤثر دانست و تصریح کرد: 380 پزشک عمومی، 350 پزشک متخصص، بیش از 270 داروخانه و 70 آزمایشگاه و مرکز پرتودرمانی برای حضور در برنامه پزشک خانواده با سازمان‌های بیمه‌گر قرارداد بستند.

میرزایی، پزشک عمومی را پایه و اساس این برنامه دانست و تصریح کرد: جایگاه پزشک خانواده در سطح جامعه باید شناسانده شود.

وی در پایان افزود: دولت دو هزار میلیارد تومان اعتبار در سال‌جاری برای اجرای مطلوب این طرح در کشور پیش‌بینی کرده است.