سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

90 درصد مدارس بابلسر هوشمندسازی شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

90 درصد مدارس بابلسر هوشمندسازی شد

90 درصد مدارس بابلسر هوشمندسازی شد


مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابلسر گفت: 90 درصد از مدارس شهری و روستایی بابلسر هوشمندسازی شده است.

90 درصد مدارس بابلسر هوشمندسازی شد

احمدرضا مهاجری‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بابلسر اظهار کرد: در «تدریس تعاملی»، جزوه و تمرین به‌ صورت نرم‌افزار رایانه‌ای توسط دانش‌آموزان تهیه، تولید و در کلاس ارائه داده می‌شود.

وی افزود: «تدریس تعاملی»، سبب برقراری ارتباط دوطرفه میان معلم و دانش‌آموز می‌شود که به این روش آموزشی، تدریس نوین یا هوشمند نیز گفته می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش بابلسر تصریح کرد: شاداب‌‎سازی و مناسب‌سازی مدارس از طریق سازماندهی و ساماندهی نیروی انسانی، کلاس درس و تجهیزات آموزشی برای شروع سال تحصیلی جدید نیز از دیگر اقدامات اجرایی پروژه ملی مهر است.

مهاجری‌نژاد، با بیان اینکه بابلسر دارای 137 مدرسه در مقاطع مختلف آموزشی است که از این تعداد 111 مدرسه دولتی و 26 مدرسه غیردولتی هستند، افزود: 16 هزار و 266 دانش‌آموز در این مدارس مشغول تحصیل هستند.

وی با تاکید بر واقع‌گرایی و آرمان‌گرایی در اجرای پروژه ملی مهر، بیان کرد: مدیران، معاونان و معلمان مدارس باید با بهره‌گیری از خرد جمعی و مشارکت‌دهی پرسنل آموزش و پرورش، اولیای دانش‌آموزان، شوراهای اسلامی روستا و دهیاران، شوراهای محلی و خیرین در جهت اجرای پروژه ملی مهر و نیز تشکیل شورایی برای این پروژه در مدارس گام بردارند.

مدیر آموزش و پرورش بابلسر با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بابلسر در سال تحصیلی 94 – 93 با برگزاری همایش‌ها و سمینارهای متعدد در شهرستان توانست ارتباط خوب و اثرگذاری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد وزارت آموزش و پرورش برقرار کند، اظهار کرد: ایجاد تعامل و برقراری ارتباط عمیق با مسئولان، خیرین و مردم بابلسر سبب شده تا بیش از 90 درصد از مدارس بابلسر در سال گذشته بهسازی، بازسازی، تجهیز، تعمیر و رنگ‌آمیزی شود.

وی در پایان گفت: براساس منابع مالی موجود و حمایت‌های خیرین مدرسه‌ساز و مدرسه‌یار، 30 درصد از مدارس شهری و روستایی بابلسر در سال تحصیلی 95 – 94 مرمت و بازسازی می‌شود.