جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

90 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی جذب بازار کار می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

90 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی جذب بازار کار می‌شوند

ناصر صداقتی‌پور در نخستین جلسه مجمع خیرین دانشکده‌های فنی و کشاورزی استان مازندران با بیان چگونگی تشکیل مجمع خیرین دانشکده‌های فنی و کشاورزی استان اظهار داشت: با توجه به تشکیل دانشگاه فنی و حرفه‌ای طی دو سال گذشته و جدا شدن از بدنه وزارت آموزش و پرورش با لحاظ کردن میزان امکانات، ظرفیت دانشکده‌ها، تشکیل کمیته خیرین امری اجتناب‌ناپذیر بوده است.

وی افزود: با این وجود با تصمیم رؤسای دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان راه‌اندازی کمیته خیران در دستور کار قرار گرفت و هدف از تشکیل این جلسه تجلیل از زحمات خیران بوده و اینکه از نظرات سازنده این افراد استفاده شده و در جهت بهبود و پیشرفت آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای فعالیت‌های لازم انجام گیرد.

وی گفت: با تعامل بیشتر بین دانشکده‌ها و افراد خیر نیازهای واقعی دانشکده‌ها برطرف خواهد شد.

صداقتی‌پور با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه دانشگاه فنی و حرفه‌ای بیان داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای نقش زیادی در راه‌اندازی و آموزش مهارت‌های فنی دارد و نقش اساسی را در اشتغالزایی نسبت به دیگر دانشگاه‌ها ایفا می‌کند، چراکه بیش از 90 درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای جذب بازار کار و مراکز صنعتی می‌شوند.

وی اظهار داشت: با توجه به کاهش جمعیت دانش‌آموزی و تعطیلی بسیاری از مدارس غیرانتفاعی، جهت‌گیری و سوق دادن خیران مدرسه‌ساز علاوه بر مدرسه‌سازی به سمت دانشکده‌های فنی و کشاورزی، موجب توانمند شدن دانشکده‌های فنی و کشاورزی و شکوفایی ایران اسلامی خواهد شد و گام‌های ارزنده‌ای در جهت اشتغالزایی و کارآفرینی برداشته خواهد شد.

دبیر کمیته خیران دانشکده‌های فنی و کشاورزی مازندران نیز در این مراسم اظهار داشت: با توجه به نامگذاری سال 92 به سال حماسه سیاسی و اقتصادی‌، هدف از این جلسه تحقق حماسه اقتصادی است.

کریم اکبری گفت: با استفاده از راهکارهای اجرایی و مدیریت درآمد و با توجه به ساختار دانشکده‌های فنی و کشاورزی می‌توان روش‌های ناب درآمدزایی را اتخاذ کرد.