جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

9 هزار مازندرانی برای شرکت در طرح نشاط معنوی ثبت نام کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

9 هزار مازندرانی برای شرکت در طرح نشاط معنوی ثبت نام کردند

به گزارش واحد مرکزی خبر،حجت الاسلام ˈ ستار علیزادهˈ امروز با اشاره به اجرای طرح نشاط معنوی در 105 بقعه متبرکه مازندران ، افزود: ثبت نام برای شرکت در این طرح از پنجم ماه خرداد آغاز شد و تا هشتم تیرماه ادامه داشت.

وی زمان اجرای طرح نشاط معنوی را از هشتم ماه تیر تا بیست و پنجم ماه مرداد و هدف آن را غنی سازی اوقات فراغت نوجوان و جوانان و تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی اعلام کرد.

علیزاده گفت : اجرای طرح نشاط معنوی در راستای تحقق منویات رهبری مبنی بر تبدیل بقاع امامزادگان به قطب فرهنگی در دستور کار سازمان اوقاف و امور خیریه قرار گرفته است.

وی افزود : در چند سال اخیر و از زمان اجرای طرح نشاط معنوی شاهد حضور نوجوانان و جوانان زیادی در بقاع متبرکه هستیم و همین مساله مسئولان اوقاف و امورخیریه را برای برنامه ریزی بهتر در این طرح ترغیب کرده است.

علیزاده طرح نشاط معنوی را یکی از طرح های موفق اوقاف و امور خیریه برای جذب نوجوانان و جوانان معرفی کرد و گفت : سازمان اوقاف و امور خیریه همه ساله با بررسی راهکارهای موجود و رفع نواقص ، در صدد افزایش کیفیت برنامه های در نظر گرفته شده در طرح نشاط معنوی است.

وی برپایی اردوهای تفرحی - زیارتی ، کلاس های ورزشی و برگزاری کلاس های قرآنی و دینی را ازجمله برنامه های در نظر گرفته شده در قالب اجرای طرح نشاط معنوی ذکرکرد.

وی برگزاری این کلاس ها را در راستای تبعیت از سخنان مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: سال گذشته بیش از پنج هزار نفر از علاقه مندان مازندرانی در طرح تابستانی نشاط معنوی مازندران شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با تاکید بر اینکه برگزاری کلاس های طرح نشاط معنوی نباید منوط به برگزاری کلاس های قرآنی باشد،گفت: باید علاوه بر برگزاری اینگونه کلاس ها ، کلاس های هنری، فرهنگی و ورزشی همراه با برپایی اردوهای سیاحتی و زیارتی مد نظر قرار گیرد.

مازندران دارای یکهزار و 322 بقعه متبرکه و بیش از 13 هزار موقوفه متصرفی و غیرمتصرفی است.