جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

9 غذای محلی سرفهرست منوی غذای رستوران های مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

9 غذای محلی سرفهرست منوی غذای رستوران های مازندران

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: 9 غذا محلی برای منوی واحدهای پذیرایی و رستوران های استان انتخاب و به این مراکز معرفی شد .

9 غذای محلی سرفهرست منوی غذای رستوران های مازندران

دلاور بزرگ نیا امروز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : کدو پلو ، هلی غوره ،مشکاتی ، ماست کدو ، ناردون ، ماهی شکم پر ، اسفناج پلو ، شامی بابلی و نرگسی غذاهای منتخب برای این فهرست هستند . 
منوی غذای یکنواخت جوجه کباب ، کوبیده ، برگ و اکبر جوجه در 400 واحد پذیرایی و رستوران مازندران باعث شد تا مسئولان گردشگری این استان با ارائه منویی از غذاهای محلی ، رضایت بیشتر مسافران را جلب کنند . 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به برگزاری جشنواره 'سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری ' اوایل ماه جاری در رامسر ،ادامه داد : غذاهای محلی استان های مازندران ، گیلان ، گلستان و قزوین در این جشنواره پخت ، ارائه و در معرض داوری قرار گرفت .
بزرگ نیا با اشاره به اینکه انتخاب غذاهای محلی برای منوی غذای رستوران ها و مراکز پذیرایی با نظر و ذائقه مردم از بخش های جنبی این جشنواره بود ، افزود : در همین راستا غذاهای محلی برای منوی رستوران های مازندران انتخاب شده است .
وی قرار گرفتن این غذاها در منوی واحدهای پذیرایی مازندران را انتخابی برشمرد و ادامه داد : در حال حاضرصنعت رستوران داری این استان به صورت فعالیت کلیشه ای و روزمره است.
بزرگ نیا ادامه داد : امروزه رستوران ها تنها به عرضه غذاهای همیشگی در حال استفاده در خانواده ها می پردازند .
وی گفت : در حالیکه جاذبه گردشگری غذاهای محلی را می توان با قرار دادن آنها در منوی غذای واحدهای پذیرایی شکوفا کرد .
این مسئول ارشد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران اعلام کرد : هم اکنون می توان ادعا کرد که در هیچ رستوران ومراکز پذیرایی استان غذاهای محلی یافت نمی شود .
***شناسایی بیش از یکصد غذای محلی مازندران 
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت : بیش از یکصد نوع غذای محلی این استان شناسایی شد که برای ثبت معنوی آنها اقداماتی در حال انجام است . 
وی ادامه داد : تاکنون دو دمنوش گل گاوزبان و بهار نارنج در فهرست معنوی سازمان میراث فرهنگی کشور ثبت شد و ثبت معنوی ماست کدو روستای اسرم نیز در دست اقدام است .
ثبت معنوی غذاهای محلی به معنای ثبت شیوه و نحوه تهیه این غذاها است تا بدینصورت ماندگاری و حفظ این غذاها برای نسل آینده فراهم شود .
بنابر امارهای رسمی مازندران سالانه میزبان 30 میلیون نفر مسافر از سراسر کشور است و پیش بینی می شود امسال حدود نیم میلیون مسافر خارجی را پذیرا باشد . 
غذا های یکنواخت در رستورانهای مازندران یکی از انتقادهای مسافران در سفر به این خطه است و این مساله از ضعف های گردشگری استان عنوان می شود.