جهش تولید | چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

9 دی نشانگر پیوند ناگسستنی ملت ولایت است - نمایش محتوای خبر

 

 

9 دی نشانگر پیوند ناگسستنی ملت ولایت است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس،حجت الاسلام محمدمهدی راشدی‌نوری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه چالوس افزود: روز 9 دی روز شکست سیاست‌های فتنه‌گرایانه آمریکا در مقابله با جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: حماسه 9 دی عکس‌العمل مردم با بصیرت، هشیار و آگاه ایران در مقابله با فتنه‌گران داخلی و خارجی برای ضربه‌زدن به انقلاب و نظام اسلامی بوده است.

راشدی ادامه داد: تدبیر رهبری، هوشیاری و بیداری مردم، نقشه دشمنان را خنثی کرد چرا که مردم با حضور حماسی خود در روز 9 دی درس‌هایی را که از حماسه عاشورای حسینی در ولایت‌پذیری و ولایتمداری گرفتند به صحنه آوردند.

امام جمعه چالوس با بیان اینکه این روزها شاهد توهین‌ها، جسارت‌ها و آشکار کردن روحیه پلید استکباری آمریکا و اروپا علیه ملت بزرگ ایران هستیم، گفت: در بحث مذاکرات هسته‌ای ایران اسلامی حسن نیت خود را نشان داد، اما طرف غربی به ویژه آمریکا با اظهارنظرهای مستکبرانه و وضع تحریم‌های جدید، اتهامات واهی نقض حقوق بشر، وضعیت دموکراسی و آزادی در ایران،حرف‌های سخیف و خلاف عرف دیپلماتیک و اخلاق را تکرار کردند.

وی تأکید کرد: هیئت پارلمانی اروپا که مهمان جمهوری اسلامی ایران بودند دزدانه با برخی عناصر فتنه دیدار کردند و ما از دستگاه دیپلماسی کشور انتظار داریم برخورد قاطع، پاسخ مستحکم و موضع مقتدرانه در برابر فرافکنی‌ها اعمال کنند.

راشدی از برگزاری یادواره شهدای فرهنگی به میزبانی شهرستان چالوس خبر داد و گفت: در روز 9 دی‌ماه سال‌جاری یادواره 300 شهید فرهنگی استان و 505 شهید شهرستان چالوس در شهرستان برگزار می‌شود و از مردم شریف انتظار داریم حضور گسترده در این مراسم داشته باشند.

وی بیان داشت: برگزاری یادواره شهدا در حقیقت تجدید عهد و پیمان با شهدا، تقویت روحیه دینداری، انقلابی، بالا بردن سطح معرفت و آگاهی،کم کردن وابستگی‌های مادی و دنیایی،حفظ اعتماد به نفس و خود باوری و خداباوری و تشکر از ایثارگران است.