رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

9 اثر تاریخی و معنوی مازندران در فهرست آثار ملی ثبت شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

9 اثر تاریخی و معنوی مازندران در فهرست آثار ملی ثبت شد

9 اثر تاریخی و معنوی مازندران در فهرست آثار ملی ثبت شد


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مازندران گفت که دو اثر معنوی و هفت اثر تاریخی استان مازندران در فهرست آثار ملی ثبت شد.

9 اثر تاریخی و معنوی مازندران در فهرست آثار ملی ثبت شد

' دلاور بزرگ نیا ' روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نوشهر افزود : استان مازندران دارای آثار متعدد تاریخی، معنوی و طبیعی است که برخی از آنها برای ثبت ملی معرفی شده است و از بین آنها بتازگی دو اثر معنوی و هفت اثر تاریخی به ثبت ملی رسید.

وی تصریح کرد : کشتی مشت مشت و بندبازی مربوط به شهرستان رامسر دو اثر معنوی است که در فهرست آثار ملی ثبت شد.

بزرگ نیا با اشاره به تعدد آثار تاریخی در استان مازندران ، گفت : از بین این آثار پرونده خانه تقوی جویبار، حمام کروکلا بابل، تکیه آهنگرکلا بابل، کارخانه گونی بافی در محمود آباد ، خانه درزی در آمل، خانه ناظری در ساری و خانه شیخ کبیر بابل در فهرست آثار ملی ثبت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران آثار تاریخی، معنوی و طبیعی را میراثی ارزشمند برای استان مازندران دانست و افزود : هر کس به سهم خود باید در حفاظت از این میراث بکوشد.

وی تاکید کرد : حفاظت از این میراث طبیعی برای انتقال مطلوب آن به آیندگان نه تنها وظیفه مسوولان، بلکه وظیفه همه مردم است، برای این منظور باید نگاه خود را به استفاده از این هدایای الهی تغییر دهیم و در حفاظت از آنها بیشتر بکوشیم.