جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

9‌پست امداد و نجات نوروزی در آمل و محمودآباد مستقر می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

9‌پست امداد و نجات نوروزی در آمل و محمودآباد مستقر می‌شود

رئیس اداره جمعیت هلال‌احمر آمل گفت: 9‌پست امداد و نجات نوروزی در محورهای آمل و محمودآباد مستقر می‌شود.

9‌پست امداد و نجات نوروزی در آمل و محمودآباد مستقر می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، جمشید نیکزاد دوشنبه‌شب در نشست ستاد تسهیلات سفر نوروزی این شهرستان، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر در ایام تعطیلات نوروز آماده خدمت‌رسانی به مسافران و گردشگران است.

وی با اشاره به بخش‌های مختلف خدمت‌رسانی به مسافران در نوروز 95، افزود: طرح نوروزی هلال احمر و ارائه خدمات به مسافران و گردشگران از 25اسفند امسال آغاز می‌شود، تصریح کرد: با ایجاد پست‌های امداد و نجات به همراه خیمه‌های ارائه خدمات به مسافران نوروزی همراه با نهادهای فعال در ستاد تسهیلات سفر نوروزی فعالیت داریم.

رئیس جمعیت هلال ‌احمر آمل با اعلام اینکه برای تعطیلات نوروزی آینده 9 پست امداد و نجات در محورهای مواصلاتی و جاده‌های شریانی آمل و محمودآباد مستقر می‌شوند، بیان کرد: این پست‌ها در مناطقی همانند پمپ‌بنزین نارنجستان آمل، پلور لاریجان، آب‌اسک لاریجان، شهید کاظمی محمودآباد و سرخ‌رود، کهرود در محور هراز، پلیس راه آمل و پارک جنگلی هلومسر مستقر می‌شوند.

این مسئول با اعلام اینکه افزود: برای تعطیلات نوروزی در بخش امداد و نجات، جمعیت هلال‌احمر برای ورود به حوادث احتمالی همانند جنگل، رودخانه، جاده و کوهستان آمادگی لازم دارد.

نیکزاد با اشاره به شعار بی‌گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم در ایام نوروز، تصریح کرد: کوهنوردان و ورزشکارانی که قصد صعود به دماوند را دارند نیز در این ایام احتیاط لازم را در دستور کار قرار دهند تا با کوهنوردان مفقودی مواجه نشویم.

وی با اشاره به اینکه در سال‌ جاری شاهد مفقود شدن کوهنوردان و انجام عملیات یافتن آنها در رشته کوه البرز بودیم، اظهار کرد: ورود برخی ورزشکاران و کوهنوردان بدون هماهنگی با فدراسیون کوهنوردی و نهادهای دولتی بوده که از این پس نباید شاهد عدم هماهنگی لازم باشیم.

نیکزاد با اشاره به اینکه حین ورود کوهنوردان به رشته کوه البرز باید بندهای نظارتی لحاظ شده و راهنمایان، افراد بومی، محلی و بلدراه پیشاپیش گروه‎‌ها حرکت داشته‌باشند، گفت: بهار یکی از فصول پرباران سال است و با توجه به اینکه رودخانه خروشان هراز در شهرستان آمل قرار دارد آب‌های خروشان آن تهدیدی برای گردشگران لحاظ می‌شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل با اعلام اینکه در مسیر رودخانه هراز علائمی برای هشدار گردشگران نصب نشده است، بیان کرد: مسافران و گردشگران تا جایی که امکان دارد در مسیر رودخانه هراز توقف نکنند.

این مسئول تصریح کرد: 150 نفر از عوامل هلال احمر آمل در پایگاه کهرود برای وارد میدان شدن در مواقع اضطراری مستقر هستند، همچنین مسافران، همشهریان و گردشگران می‌توانند با شماره‌گیری تلفن 112 امداد و نجات در هر زمان از شبانه‌روز با عوامل هلال احمر در ارتباط باشند.

نیکزاد با اشاره به استقبال بی‌شمار مسافران در ایام تعطیلات نوروز برای ورود به مازندران، خواستار شد تا پست راهنمایی این جمعیت از 12 ساعت فعالیت به 24 ساعت فعالیت مشغول شود.

وی گفت: برای رفاه حال مسافران در تعطیلات نوروز دو خیمه راهنمایی، کانکس اضطراری، خیمه نماز و چادر امداد و نجات در منطقه پلیس راه جدید راه‌اندازی می‌شود.