جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

89 درصد درآمدهای مازندران محقق شد- وجود معوقات چهار هزار میلیارد تومانی - نمایش محتوای خبر

 

 

89 درصد درآمدهای مازندران محقق شد- وجود معوقات چهار هزار میلیارد تومانی

و تاکنون 89 درصد درآمد مصوب محقق شده است.

محمود شعبانزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از مجموع درآمدهای مصوب استان 82 میلیارد و 100 میلیون تومان نیز مربوط به سایر دستگاههای غیرمالیاتی است، اظهار داشت: تا پایان آذرماه امسال، 390 میلیارد تومان از درآمد مالیاتی وصول شد درحالیکه نسبت به 9 دوازدهم از مصوب سال، حدود 70 میلیارد تومان کسری داریم.

وی اظهار داشت: همچنین نسبت به عملکرد 9 ماهه سال 91 حدود 24.7 درصد افزایش را شاهد هستیم که به نسبت به 9 دوازدهم درآمد مصوب تاکنون توانستیم 84.6 درصد را وصول کنیم.

وی عنوان کرد: در بخش سایر دستگاهها، بر اساس مصوب سال جاری، باید 9 دوازدهم، میزان  درآمد یعنی 61 میلیارد و 800 میلیون تومان باسشد ولی وصولی 75 میلیارد و 700 میلیون تومان است که حدود 100 درصد مصوب سال محقق شده است.

شعبانزاده یادآورشد: نسبت به عملکرد سال 91 در سالجاری در مجموع 20.1 درصد افزایش داشتیم و نسبت به مصوب، 122.4 درصد افزایش را شاهد داشتیم.

89 درصد درآمد مصوب 9 ماهه مازندران محقق شد

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی مازندران یادآورشد: با توجه به کاهش درآمد مالیاتی و افزایش سایر درآمدهای دستگاههای دولتی، در مجموع 89 درصد کل درآمدهای استان مازندران وصول شد و 10 درصد همچنان کسری از مصوب 9 دوازدهم داریم.

وی به دلایل کسری اشاره و اضافه کرد: هر چند در دستگاههای دولتی مشکل خاصی نداریم ولی سقف مالیاتی در بودجه به تناسب درآمد، تخصیص و مصوب نشده است.

چهار هزار میلیارد تومان مطالبات معوق داریم

شعبانزاده، کل بدهی های واحدهای تولیدی و خدماتی در استان را نسبت به وامهای دریافتی از کل بانکها، چهار هزار میلیارد تومان بدهی معوق اعلام کرد.

وی یادآورشد: معوقات بانکی، بیمه ای و مالیاتی سبب فشار مضاعف بر تولید شده است و اگر سوددهی هم داشته باشد نمی تواند، به حد نصاب بدهی برسد تا آن را ترمیم کند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی مازندران افزود: درست است که درآمدهای مالیاتی نسبت به سال گذشته رشد دارد ولی نسبت به مصوب کاهش دارد.

وی اظهار داشت: در مباحث مالیاتی از شرکتها مالیاتی، مطالبات زیادی داریم که به حد نصاب تولید نرسیدند و چون تولید ندارند، سودده نیستند و نمی توانند معوقات مالیاتی را پرداخت کنند.

وی عنوان کرد: لازمه کار اینست که تدابیر خوبی در بخش تولید و حفظ اشتغال و سرمایه گذاری انجام شود و این امور محقق نمی شود که در یک دوره کوتاه مدت، از طرق مختلف بتوانیم نسبت به تامین سرمایه درگردش اقدام کنیم.