جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

87 درصد اعتبارات اشتغالزایی آمل جذب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

87 درصد اعتبارات اشتغالزایی آمل جذب شد

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، رمضان علیپور صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال‌های اخیر با افزایش مراجعه کنندگان به کمیته امدادمواجه بوده‌ایم، اظهار داشت: افراد در مراجعه به کمیته امداد کد دریافت می‌کنند تا بر اساس آن خدمات بگیرند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد کمیته امداد امام خمینی بر اساس توانمندسازی مددجویان است، افزود: در سال گذشته 23 نفر از مددجویان از معافیت سربازی این نهاد بهره‌مند شدند و زمانی که بازگشتند در دو بخش تسهیلات اشتغالزایی به این افراد پرداخته شد.

علی‌پور یادآور شد: بر اساس نوع تقاضا و کار مورد علاقه به این افراد مشاوره شغلی داده می‌شود و یا در صورت سواد دار نبودن نسبت به آموزش دوره‌های سوادآموزی این افراد اقدام می‌شود.

وی با اعلام اینکه با این وجود هم حجم ورودی‌ها به این نهاد زیاد است و اگر سازمان‌های مردم نهاد نبودند پاسخگویی مشکل بود، اظهار داشت: در شهرستان آمل 15 موسسه مردم نهاد به صورت مستمر به مددجویان خدمان می‌دهند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی آمل با بیان اینکه 5 هزار و 600خانوار آملی به تعداد 11هزار نفر مددجوی کمیته امداد آمل هستند،اظهار داشت: 3 هزار نفر از اقشار آسیب‌پذیر نیز به صورت مستقیم توسط این نهاد حمایت می‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه 600 یتیم در آمل وجود دارد که توسط 2 هزار و 36 حامی حمایت می‌شوند، گفت: در پنج ماه نخست امسال حامیان یک میلیارد و 880 میلیون ریال به صورت نقدی و 830میلیون ریال نیز به صورت غیرنقدی به یتیمان کمک کردند.

علیپور افزود: در این مدت در مجموع 2 میلیارد و 700 میلیون ریال از سوی حامیان به ایتام کمک شده است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس طرح طاها بیمه آتیه ایتام تامین شده است، یادآور شد: بر اساس این طرح ماهانه مبلغ 150هزار تومان به عنوان مقرری بیمه این ایتام واریز می‌شود.

این مسئول از اجرای 40 مورد کار عمرانی برای مددجویان در این مدت خبرداد و گفت: برای این میزان کار عمرانی که شامل احداث حمام، سرویس بهداشتی و بازسازی خانه‌های مددجویان بوده است که 260 میلیون تومان در این بخش هزینه شده است.

وی با بیان اینکه در سال مالی گذشته  87 درصد از اعتبارات اشتغالزایی سهم آمل جذب شده است، اذعان داشت: بقیه اعتبارات را نیز دولت بانک‌ها را مکلف کرده است نسبت به پرداخت آنها اقدام کند.