جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

867 مورد اشتغالزایی بین مددجویان آمل اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

867 مورد اشتغالزایی بین مددجویان آمل اجرایی شد

رمضان علیپور عصر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با بیان اینکه اشتغالزایی و توانمند کردن خانواده‌های مددجوی امداد از مهم‌ترین دغدغه‌های ما محسوب می‌شود، بیان داشت: در بیان اهداف ایجاد اشتغال می‌توان به ایجاد فرهنگ و کار و تلاش در بین مردم جامعه، ایجاد مشاغل مولد و غیرمولد، ارتقا و پیشرفت وضعیت زندگی نیازمندان به حد کفاف و انسان‌پروری در مقابل فقرپروری اشاره کرد.

وی با اشاره به اینکه 867 مورد اشتغالزایی سال گذشته بین مددجویان کمیته امداد آمل انجام شد، افزود: به 756 مورد وام خوداشتغالی تعلق گرفت و 111 مورد نیز از سوی کاریابی به بخش خصوصی و دولتی برای کار معرفی شدند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل با اعلام اینکه در مجموع در سال گذشته برای 867 مورد اشتغالزایی در این شهرستان 48 میلیارد ریال بودجه اختصاص یافت، تصریح کرد: تعداد ایجاد شغل ما براساس اعلام استانداری در سال گذشته 550 مورد بوده است که در این بخش نیز حدود 150 درصد تحقق نسبت به اشتغال ابلاغ شده داشتیم.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته تعداد 670 مورد مشاوره شغلی نیز توسط کارشناسان مورد تایید وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی انجام شد، اذعان داشت: همچنین یک‌هزار و 26 مددجوی این نهاد نیز از آموزش‌های کوتاه مدت و بلند مدت اداره فنی و حرفه‌ای و استاد شاگردی بهره‌مند شدند.

علیپور یادآور شد: همچنین از 867 مورد درخواست اشتغال این شهرستان نیز 820 مورد ثبت در سامانه اشتغال رصد شد.

به گفته مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل، تعداد بازدید و نظارت از طرح‌های اشتغال مددجویان کمیته امداد در سال گذشته سه هزار و 175 مورد بوده است.