جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

846 نفر از بدهکاران بانکی در مازندران ممنوع الخروج شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

846 نفر از بدهکاران بانکی در مازندران ممنوع الخروج شدند

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران گفت: 846 نفر از بدهکاران بانکی در مازندران ممنوع‌الخروج شدند.

846 نفر از بدهکاران بانکی در مازندران ممنوع الخروج شدند

محمدحسن بهادر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در  فریدونکنار اظهار کرد: در سال گذشته 210 میلیارد و 636 میلیون و 445 هزار و 498 تومان مطالبات بانکی در 24 دایره اجرای اسناد رسمی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران وصول شد.

وی با بیان اینکه این میزان نسبت به مشابه سال 93 بیش از 94 درصد رشد داشته است، افزود: حدود 126 میلیارد تومان از این مطالبات مرتبط با بانک‌های دولتی، بقیه معوقات وصولی بانک‌ها، مؤسسات مالی و اعتباری خصوصی بوده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران تصریح کرد: سال گذشته 5 هزار و 660 پرونده اجرایی در ادارات ثبت اسناد و املاک استان تشکیل شده که چهار درصد رشد نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: 3 هزار و 540 پرونده سال گذشته در ادارات ثبت اسناد و املاک استان مختومه شد که نسبت به مشابه سال 93 به میزان 85 درصد رشد داشته است.

بهادر بیان کرد: 811 پرونده تشکیل شده سال 94 مرتبط با چک‌های بلامحل با 22 درصد کاهش و 222 پرونده درباره مهریه و اسناد تعهدی با 25 درصد کاهش و 3 هزار و 751 پرونده نیز در ارتباط با اسناد رهنی، شرطی، قراردادهای داخلی، بانک‌های خصوصی و دولتی بوده است که نسبت به مشابه سال قبل از آن هفت درصد رشد داشته است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مازندران خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز 876 پرونده برای وصول عوارض موضوع ماده 77 شهرداری‌ها، حق شارژ آپارتمان‌ها، وصول آب بها، تخلیه و نظایر آن صادر شده است.

وی افزود: 846 نفر از بدهکاران بانکی ممنوع‌الخروج شدند و از محل وصول طلب بدهکاران بیش از 23 میلیارد تومان حق مزایده و نیم عشر دولتی وصول و به حساب خزانه دولت واریز شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک مازندران با بیان اینکه در استان بیش از 219 هزار پرونده اجرایی مفتوح است، اظهار کرد: در حال حاضر همه پرونده‌های اجرایی  به صورت مکانیزه تشکیل و رسیدگی می‌شود.

بهادر گفت: یک‌سان‌سازی رویه‌ها، ارتقای سلامت اداری، امکان نظارت بر خط، ایجاد تسهیل، تسریع در رسیدگی از اهم دستاوردها و نتایج حاصل از راه‌اندازی سامانه مدیریت یکپارچه اجرای اسناد رسمی در استان مازندران است.