جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

840 هزار مازندرانی‌ کارت هوشمند ملی دریافت می‌کنند - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

840 هزار مازندرانی‌ کارت هوشمند ملی دریافت می‌کنند

840 هزار مازندرانی‌ کارت هوشمند ملی دریافت می‌کنند


مدیرکل ثبت احوال استان مازندران گفت: 840 هزار مازندرانی‌ها شرایط دریافت کارت هوشمند ملی را دارند.

840 هزار مازندرانی‌ کارت هوشمند ملی دریافت می‌کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، علی رجبی در آئین تحویل کارت هوشمند ملی در این شهرستان، اظهار کرد: تعداد ثبت‌نام‌کنندگان و توزیع کارت هوشمند در این استان با توجه به آمار سال 1393 حدود 111 هزار نفر بوده که این تعداد در سال گذشته به 360 هزار نفر رسید.

وی افزود: مازندران دارای جمعیتی بیش از 3 میلیون و 200 هزار نفر است که حدود یک میلیون نفر آن در سن زیر 18 سال قرار دارند و به آنها کارت ملی هوشمند تعلق نمی‌گیرد.

مدیرکل ثبت احوال استان مازندران تصریح کرد: با آمار جمعیتی موجود در مازندران حدود 2 میلیون و 200 هزار نفر از خدمات کارت ملی هوشمند بهره‌مند می‌شوند هر چند طی دو سال اخیر حدود 450 هزار نفر از کارت ملی هوشمند بهره‌مند شدند که با پیش‌بینی لازم در هشت سال آینده تمام مازندرانی‌ها دارای کارت ملی هوشمند می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی لازم در سال جاری به 840 هزار مازندرانی‌ها کارت هوشمند اختصاص می‌یابد، بیان کرد: در فروردین و اردیبهشت امسال تعداد 200 هزار مازندرانی کارت ملی هوشمند دریافت کردند و این آمار در خرداد امسال به میزان توزیع 100 هزار کارت ملی هوشمند است.

رجبی ادامه داد: در زمینه شناسنامه الکترونیک هم 80 هزار مورد در سال 93 در مازندران توزیع شد که این میزان در سال گذشته به 125 هزار فقره شناسنامه رسید.

وی با اعلام اینکه امسال تعداد شناسنامه‌های الکترونیکی در سطح مازندران به 160 هزار مورد می‌رسد، یادآور شد: شهرستان آمل از شهرهای شاخص در مازندران است.