سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

828 واحد تولیدی در شهرکهای صنعتی مازندران ازگاز طبیعی بهره مند شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

828 واحد تولیدی در شهرکهای صنعتی مازندران ازگاز طبیعی بهره مند شدند

عباسعلی وفایی نژاد  روز شنبه در گزارشی به خبرنگاران در ساری به اهمیت گاز در چرخه تولید و صنعت اشاره کرد و گفت : در راستای سیاستهای دولت و اجرای صحیح هدفمندی یارانه ها ، پروژه گازرسانی به شهرکها و نواحی صنعتی در دستور کار قرار گرفت .

وی اظهار داشت : قبل از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها تعداد 310 واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی از مزایای گاز طبیعی برخوردار بودند که با همکاری شرکت گاز استان اکنون 828 واحد تولیدی و صنعتی به مصرف کنندگان گاز استان اضافه شدند .

وفایی نژاد افزود: برای اجرای پروژه گازرسانی به شهرکها و نواحی صنعتی پس از هدفمندی یارانه ها مبلغ 50میلیارد ریال از محل منابع ملی و داخلی هزینه شده است .

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران اظهار داشت : از ابتدای سالجاری تا پایان آذر ماه عملیات نصب 357علمک در شهرکها و نواحی صنعتی استان اجرایی شد.

وی خاطر نشان کرد: علمک های گاز طبیعی در شهرک های صنعتی بندپی ،شهدای محمودآباد ، بشل سوادکوه ، مصطفی خمینی ساری ،امامزاده عبداله آمل ،چمستان نور ، سلمانشهر و ناحیه صنعتی میرود بابلسر نصب شد.

وی بیان داشت : استفاده از گاز طبیعی برای صاحبان واحدهای تولیدی و صنعتی بمنظور کاهش هزینه ها در تولید محصولات ،بسیار با اهمیت است.

وفایی نژاد تصریح کرد : با توجه به اراده متولیـان استانی مبنی بر حفظ محیط زیست و منـابع طبیعی ، حذف سوخت فسیلی و بهره گیری از گاز طبیعی ،در کاهش آلودگی هوا ،حفظ صیانت از محیط زیست و فضـای سبز ، از مزایای ویژه گازرسانی به شهرکهـا و نواحی صنعتی مازندران محسوب می شود.

مازندران 38شهرک و نواحی صنعتی دارد.