جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

800 سوادآموز آملی در طرح سوادآموزی آموزش و پرورش فعالیت دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

800 سوادآموز آملی در طرح سوادآموزی آموزش و پرورش فعالیت دارند

مدیر آموزش و پرورش آمل گفت: هم‌اکنون 800 سوادآموز آملی با تلاش 142 مربی در طرح سوادآموزی آموزش و پرورش فعالیت دارند.

800 سوادآموز آملی در طرح سوادآموزی آموزش و پرورش فعالیت دارند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حمید محمدنسب ظهر امروز در نشست ستاد پشتیبانی سوادآموزی این شهرستان در جمع مدیرانی که در فرمانداری ویژه گرد هم آمدند، اظهار کرد: همه مسئولان، دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی باید در زمینه ریشه‌کنی بی‌سوادی تلاش کنند.

وی افزود: با توجه به ادغام اداره آموزش و پرورش با نهضت سوادآموزی نیاز به همت عمومی برای شناسایی بی‌سوادان و توجه به باسواد شدن افراد بیشتر احساس می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش آمل با اشاره به اینکه پس از اعلام معاونت سوادآموزی هم‌اکنون حدود 98 درصد مردم این شهرستان باسواد هستند، تصریح کرد: 142 مربی امر ریشه‌کنی بی‌سوادی با فعالیت در طرح برون‌سپاری برای سوادآموزی 800 نفر در این شهرستان فعالیت می‌کنند.

این مسئول با اعلام اینکه وضعیت فعلی بی‌سوادی و سوادآموزی در جامعه برازنده نظام جمهوری اسلامی نیست، خاطرنشان کرد: نباید در این مملکت حتی یک بی‌سواد داشت.

محمدنسب خاطرنشان کرد: باید با سرعت در امر سوادآموزی تلاش شده و از سوی همه مسئولان و مردم به پدیده سوادآموزی توجه شود.

وی با اشاره به استانداردهای جهانی سوادآموزی، تصریح کرد: هم‌اکنون در این شهرستان 12 اداره مستقیم برای باسواد شدن جامعه دخالت دارند.

مدیر آموزش و پرورش آمل با اعلام اینکه به افرادی که در این شهرستان بی‌سواد بوده و به‌تازگی باسواد شدند هدایایی تعلق می‌گیرد، بیان کرد: همچنین مربیان و افرادی که در باسواد کردن دیگران مستقیم نقش دارند هم حمایت مالی می‌شود.

این مسئول با اشاره به رتبه نخست اداره آموزش و پرورش آمل در ارزیابی مدارس مازندران، تصریح کرد: این ارزیابی در بین چهار مقطع ابتدایی، راهنمایی، دبیرستان و هنرستان انجام شد.

محمدنسب گفت: این اداره در کل ارزیابی کیفی استان در هر مقطع حائز رتبه نخست شد که حاصل تلاش همه فرهنگیان، معلمان، مربیان، دانش‌آموزان و اولیاست.