جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

80 درصد هتل‌های مازندران استانداردسازی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

80 درصد هتل‌های مازندران استانداردسازی شد

حسین باقری صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی روسا و اعضای هیئت مدیره تشکل‌های تاسیسات گردشگری مازندران در چالوس بیان داشت: به واحدهای بین‌راهی غیرمجاز و بدون پروانه بهره‌برداری از سوی سازمان گردشگری اخطار صادر و در صورت تکرار تخلف نسبت به پلمب آن اقدام می‌شود.

وی تصریح کرد: در اشتغال، نرخ‌گذاری و ارتباط با اتحادیه‌ها باید آشنایی بیشتری وجود داشته باشد.

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه مدیران واحد‌ها باید نسبت به شناسنامه‌دار شدن کارکنان خود اقدام کنند، گفت: کارکنان واحدهای پذیرایی پس از تایید صلاحیت پلیس +10 اجازه فعالیت می‌گیرند.

این مسئول خواستار پاسخگویی واحدهای پذیرای به مکاتبات سازمان شد و تاکید کرد: واحدهای داری مجوز فعالیت در صورت به‌کارگیری نیروهای جدید مشخصات افراد را به سازمان ارسال کنند.

این مسئول درباره نرخ‌های واحدهای پذیرایی بیان داشت: نرخ واحدهای پذیرایی پس از تایید چهار جامعه پذیرایی مازندران به سازمان ارسال و مورد تایید قرار گیرد.

باقری به مباحث آموزشی بر استانداردسازی ساختمان‌ها و کیفیت خدمات و منابع انسانی نیز تاکید کرد و گفت: تا کنون بیش از 80 درصد هتل‌های استان استانداردسازی شدند.

وی با اشاره به اینکه برخی از مدیران واحدها ملک خود را فروخته یا اجاره دادند، گفت: اعلام فروش و اجاره واحدهای پذیرایی هنوز به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران ابلاغ نشده داست.

این مسئول اضافه کرد: اعلام اجاره و یا فروش باید توسط سازمان گردشگری و میراث فرهنگی بیان شود تا پروانه بهره‌برداری و کارت مدیریت به نام اداره‌کننده اصلی صادر تا نظارت انجام شود.

باقری در مورد نیازهای واحدهای پذیرایی گفت: نیازمندی‌های صنف حمایتی برای واحدهای پذیرایی از طریق جوامع به سازمان اعلام شود تا با استانداری مکاتبه شود.

رئیس اداره صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی شهرستان‌های چالوس و نوشهر نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم نظارت بیشتر بر واحدهای پذیرایی خواستار رفع مشکلات این جوامع شد.

سیدعلی اصغر موسوی در مورد سوخت حمایتی برای واحدهای پذیرایی کندوان و واحدهای گردشگری کلاردشت گفت: اعلام نیاز برای سوخت را به زودی ارسال می‌کنیم تا نسبت به تامین سوخت حمایتی به صورت مستقیم اقدام شود.