سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

80 درصد نهرهای زراعی محمودآباد لایروبی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

80 درصد نهرهای زراعی محمودآباد لایروبی شد

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله عليزاده عصر سه شنبه در جمع دهیاران منطقه با تقدير از همكاري خوب روستائيان اين بخش با بخشداري در جهت لايروبي انهار زارعي و تامين آب اظهار داشت: اين بخش با 45 روستا با وسعت سه هزار و 274 كيلومتر مربع و 33 هزار و 46 نفر جمعيت داراي هشت هزار و 881 هكتار زمين كشاورزي بوده كه مجموعا101 هزار و 159 تُن شلتوك برنج توليد مي كنند.

عليزاده با اشاره به اهميت انهار در تامين آب كشاورزي گفت: براي تامين هر چه بهتر آي كشاورزي و پس از مكاتبات و رايزني با شوراها و دهياران بخش و همكاران خوب كشاورزان توانستيم بيش از 80% نهرها را لايروبي كنيم.

بخشدار مركزي محمودآباد از آبگيري كليه آب بندانهاي اين بخش خبر داد و افزود: با توجه به گزارش مسئولين ذير بط مبني بر ادامه خشكسالي در سال جديد زراعي كليه آب بندان هاي این بخش آبگیری شد. وی ادامه داد در جهت ایجاد اشتغال و استفاده بهینه ، از آب بندانها استفاده چند منظوره میگردد و در فصل غیر زراعی برای پرورش ماهیان گرمایی از آنها استفاده می شود.

علیزاده از پیگیری استرداد آب بندان روستای شورستاق خبر داد و افزود با پیگیری این بخشداری و بر اساس رای دادگاه تجدید نظر استان متجاوزین به این آب بندان محکوم و آنرا برای استفاده عموم روستائیان به دهیاری تحویل دادیم.