سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

80 درصد ارتباطات رادیویی کشور توسط بخش خصوصی انجام می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

80 درصد ارتباطات رادیویی کشور توسط بخش خصوصی انجام می‌شود

معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباط رادیویی کشور گفت: 80 درصد ارتباطات رادیویی کشور توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

80 درصد ارتباطات رادیویی کشور توسط بخش خصوصی انجام می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حسین فلاح‌جوشقانی صبح امروز در مانور بزرگ مدیریت بحران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه 80 درصد ارتباطات در کشور توسط بخش خصوصی فراهم می‎شود، اظهار کرد: در تمامی پروانه‌های که برای اپراتورها صادر می‌شود ایجاد شبکه لازم توسط اپراتور به عنوان تعهد اپراتورها قید شده است.

معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اضافه کرد: باید ارتباط و هماهنگی بین مدیریت بحران و مسؤولان کشور و اپراتورها انجام شود تا شهروندان را از بحرانی که ممکن است به وقوع بپیوندد آگاه و اطلاع‌رسانی صورت گیرد.

وی یادآور شد: در وضعیت بحرانی، شبکه‌های وی‌آی‌پی در دستور کار قرار گیرد که این امر نشان دهنده هماهنگی لازم بین مدیران استان و بخش ارتباطات است و این اطمینان داده شود اگر در کشور بحرانی اتفاق بیافتد با اقدام به موقع امنیت شهروندان و کشور فراهم می‌شود.

در ادامه صمدایی دبیر اجرایی مانور مدیریت بحران در حوزه آی‌سی‌تی اظهار کرد: هشدار وقوع بحران به شهروندان، ایجاد شبکه ویژه به منظور بهره‌برداری مدیران بحران و افزایش تاب‌آوری در صورت قطعی شبکه برق سراسری و تمرین مدیریت منابع در زمان بحران از اهداف مانور مدیریت بحران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.