جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

80میلیاردریال اعتباربرای بروزرسانی تجهیزات فنی و حرفه ای مازندران نیازاست - نمایش محتوای خبر

 

 

80میلیاردریال اعتباربرای بروزرسانی تجهیزات فنی و حرفه ای مازندران نیازاست

معاون آموزش ، پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با اشاره به قدیمی بودن تجهیزات کارگاه های مراکز دولتی فنی و حرفه ای استان گفت : 80 میلیارد ریال برای بروز رسانی تجهیزات این مراکز اعتبار نیاز است .

80میلیاردریال اعتباربرای بروزرسانی تجهیزات فنی و حرفه ای مازندران نیازاست

امیر جمشیدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : این در حالیست که امسال سازمان برنامه و بودجه مازندران تنها 2 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داد .
وی در تشریح وضعیت تجهیزات کارگاههای مراکز دولتی فنی و حرفه ای مازندران گفت : با توجه به ورود حرفه های جدید شغلی و نیاز جامعه به آموزش این مهارت ها ، اما امکانات و تجهیزات برای تدریس و آموزش قدیمی باقی مانده است .
معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ادامه داد : به دلیل تزریق قطره چکانی و محدود اعتبارات دولتی ، برای جبران کمبود و نبود تجهیزات در مراکز فنی و حرفه ای دست نیاز به سمت بخش خصوصی نیز دراز کردیم .
به گفته جمشیدی تاکنون شرکت و کارخانه های محدودی در مازندران در این زمینه یاریگر این اداره کل در تامین تجهیزات بروز بودند و این موارد تنها رفع کننده بخشی اندکی از کمبودها است .
وی ادامه داد : بخش خصوصی با در اختیار گذاشتن تجهیزات توانست بستر برای آموزش رشته هایی نظیر انرژی خورشیدی ، تعمیر آسانسور و ساختمان های هوشمند را فراهم بکند .
180 حرفه آموزشی در 25 مرکز دولتی فنی و حرفه ای مازندران به کارآموزان آموزش داده می شود .
*** چشم براه یاری بخش خصوصی
معاون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با اشاره به اینکه تمامی مراکز دولتی فنی و حرفه ای استان نیازمند تهیه تجهیزات بروز هستند، افزود : تخصیص اعتبارات دولتی اندک نمی تواند جوابگوی نیازها برای رفع نبود تجهیزات بروز در این مراکز باشد .
وی برای تهیه تجهیزات و امکانات مورد نیاز می بایست کارخانه ها و بخش خصوصی وارد عمل شوند و فنی و حرفه ای را یاری بدهند .
به گفته جمشیدی از سال 92 تاکنون بیش از 250 هزار مازندرانی با حضور در مراکز دولتی و خصوصی فنی و حرفه ای مهارت های شغلی را آموزش دیدند .
وی افزود : این تعداد افراد در مدت بیش از 51 میلیون نفر ساعت در 180 حرفه آموزش دیدند .
فنی و حرفه ای مازندران 25 مرکز مهارت آموزی دولتی و بیش از 700 مرکز خصوصی دارد .