جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

78 هکتار اراضی ملی در چالوس از دست متجاوزان خارج شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

78 هکتار اراضی ملی در چالوس از دست متجاوزان خارج شده است

' مهرداد خزایی ' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: با اجرایی کردن تبصره ذیل ماده 55 و برخورد با متخلفان متجاوز به اراضی ملی، حدود 78 هکتار از این اراضی در شهرستان چالوس که بیشتر در بالا دست به وی‍ژه در مناطق هریجان، سیاه بیشه و دلیر بود، از متصرفان پس گرفته شد.

وی تصریح کرد: با متخلفان و متجاوزان به اراضی ملی به شدت برخورد می شود و در این راستا حضور مستمر یگان حفاظت در عرصه های ملی موجب شده تا دست متخلفان در این زمینه کوتاه شود.

خزایی خاطرنشان کرد: در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش 70 درصدی وقوع جرم داشته ایم که این موضوع بیانگر نقش و حضور مستمر جنگلداران و مامورین یگان حفاظت و اقدام سریع و قاطع در مقابله با متجاوزان به اراضی ملی است.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چالوس افزود: برابر تبصره ذیل ماده 55، یگان حفاظت ماموریت دارد به محض اطلاع از هرگونه تصرف و تجاوز اراضی ملی نسبت به خلع ید و ضبط عرصه به نفع دولت اقدام و متخلف را تحت تعقیب کیفری قرار دهد و با اجرا این قانون شاهد کاهش هزینه ها و زمان برخورد با متجاوزان هستیم.

خزایی همچنین با اشاره به اجرای 10 فقره حکم قضایی از ابتدای سال تاکنون گفت: در این راستا حدود پنج هزار متر مربع نیز که بیشتر در سواحل و حاشیه جنگل است اجرای حکم صورت گرفته است.

وی بر لزوم آموزش و ترویج درمدارس این شهرستان تاکید کرد و اظهار داشت: یکی از برنامه های مهم این اداره پیشگیری از تخریب و تجاوز به اراضی ملی است که در این زمینه نقش آموزش به ویژه در مدارس از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی نصب حدود 46 کیلومتر بنچ مارک برای تعیین مرز اراضی ملی در این شهرستان که هنوز نیز ادامه دارد، اطلاع رسانی در جامعه و تهیه بیلبردهای تبلیغاتی را از جمله اقدامات این اداره برای حفاظت هرچه بهتر از اراضی ملی بر شمرد.

با تاکیدات مقامات عالی رتبه کشور درباره ضرورت صیانت از بیت المال و جلوگیری از تصرف اراضی ملی و تاراج میراث طبیعی، روند مقابله با پدیده زمین خواری در استان مازندران و به ویژه غرب استان، تشدید شده است.

{jcomments off}