جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

78 نفر در کمتر از دو ماه در سواحل مازندران غرق شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

78 نفر در کمتر از دو ماه در سواحل مازندران غرق شدند

سیدعلی اکبر طاهاییˈ روز چهارشنبه در جلسه ستاد طرح های سالمسازی دریای استان افزود: بیشتر این قربانیان هنگام شنا کردن در خارج از طرح های سالمسازی دریا جان باختند.

وی بر لزوم فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز با هدف ارائه خدمات مطلوب تر به مسافران و گردشگران در طرح های سالمسازی دریا تاکید کرد و گفت: در طرح های سالمسازی دریا ، 14 پایگاه هلال احمر و 30 پایگاه اورژانس فعال است و 480 ناجی غریق و 710 نفر از عوامل نیروی انتظامی نیز فعالیت دارند.

استاندار مازندران از شناسایی 350 نقطه حادثه خیز در طول نوار ساحلی استان خبر داد و اظهار داشت: رفع مناطق حادثه خیز نیازمند تخصیص اعتبار لازم و مورد نیاز و همکاری بیش از پیش مسوولان دستگاه های اجرایی است.

وی افزود: تاکنون از 338 کیلومتر نوار ساحلی مازندران بیش از 162 کیلومتر برابر با 48 درصد از تصرف آزاد شد و بیش از 165 کیلومتر برابر با 52 درصد آزاد نشده است.

طاهایی گفـت: پارسال با کمک ناجیان غریق هشت هزار تن از مسافران و گردشگران که بیشتر آنان در خارج از طرح های سالمسازی دریا در حال شنا بودند، از مرگ حتمی نجات یافتند.

استاندار مازندران برلزوم رعایت حریم 60 متری سواحل در ساخت و سازها تاکید کرد و افزود: احداث هرگونه سازه در حریم 60 متری سواحل خلاف قانون است.

وی گفت: در سال گذشته 30 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های سالمسازی دریای مازندران تخصیص یافت که این میزان با توجه ظرفیت های فراوان بخش گردشگری در سواحل ، جوابگوی نیازها نیست.

استاندار مازندران بر ضرورت فراهم کردن بیش از پیش زیرساخت های مورد نیاز در طرح های سالمسازی دریا تاکید کرد و افزود: ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی و حمایت از آنان در اجرای طرح های سالمسازی دریا با هدف ارائه خدمات مطلوب تر به مسافران و گردشگران باید مورد توجه بیش از پیش قرار گیرد.