سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

78 درصد جمعیت روستایی مازندارن از طرح هادی بهره مند شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

78 درصد جمعیت روستایی مازندارن از طرح هادی بهره مند شدند

سید مجید هاشمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نکا افزود: با تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان امام راحل در 21 فروردین ماه 1358 ، تا کنون تامین نیازهای مسکن محرومین از اهداف و رسالت اصلی آن بوده است .

وی ادامه داد: بخش عمده فعالیت بنیاد مسکن در حوزه عمران و توسعه روستاها است که تا کنون در این راستا با اجرای طرح هادی از 3 هزار و 200 روستای مازندارن طرح یکهزار و 600 روستای مصوب هشده و تا امروز 722 طرح اجرایی و به بهره برداری رسیده است .

هاشمی، از دیگر ماموریت های بنیاد مسکن را بهسازی و ساخت مسکن روستاهای زلزله زده عنوان کرد و یادآور شد: صدور سند مسکن روستایی نیز از دیگر عملکردها است که در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان داشت: در راستای اجرای قانون ماده 133 و 140 برنامه سوم و چهارم توسعه، بنیاد مسکن با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک نسبت به صدور سند مالکیت در روستاها و ‌شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت اقدام می کند.

هاشمی گفت: در سال جاری حدود 10 هزار سند مالکیت مسکن روستایی در اختیار متقاضیان قرار می گیرد که تا کنون 9 هزار سند عملیاتی و واگذار شده است .

مدیر کل بنیاد مسکن مازندران اظهار کرد: بنیاد مسکن مازندران در طول برنامه سوم و چهارم توسعه در روستاهای استان حدود 210 هزار جلد سند مالکیت صادر و تحویل مالکان داد.

وی گفت: صدور سند مالکیت در راستای اجرای قانون ساماندهی و حمایت از عرضه مسکن و اجرای قانون تعیین تکلیف اراضی و ساختمان‌های فاقد سند رسمی است و روستاییان از این به بعد در راستای اخذ وام نیز مشکل ندارند و با ارائه سند می توانند از وام بهره مند شوند.