جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

77 معلم پرورشی جدید از بهمن امسال به مدارس مازندران می روند - نمایش محتوای خبر

 

 

77 معلم پرورشی جدید از بهمن امسال به مدارس مازندران می روند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش مازندران از آغاز فعالیت 77 معلم پرورشی جدید استخدام از بهمن امسال در مدارس استان خبرداد وگفت : با ورود این معلمان بخشی از کمبودهای نیروی انسانی پرورشی مدارس جبران می شود .

77 معلم پرورشی جدید از بهمن امسال به مدارس مازندران می روند

محمد شعبانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : تمامی این معلمان فارغ التحصیل رشته های تخصصی مشاوره از مرکز تربیت معلم هستند .
وی با اشاره به اینکه کمبود معلم پرورشی از جمله چالش های موجود در مدارس مازندران است ، ادامه داد : بیشتر کمبود این معلمان مربوط به مناطق غرب استان است .
به گفته معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با توجه به تخصصی بودن این معلمان جدید استخدام در رشته های پرورشی سعی می شود تا علاوه بررفع کمبودهای غرب استان به هر شهرستان مازندران نیز یک معلم اعزام شود تا همه ادارات شهرستان ها از تجربیات دانشگاهی و کارشناسی آنها استفاده بکنند .
مازندران بیش از چهار هزار مدرسه دارد که با فعالیت 2 هزار معلم پرورشی ، دانش آموزان کمتر از نیمی مدارس استان معلم پرورشی دارند.
***بازنشسته شدن 40 درصد معلمان پرورشی چالش چهار سال آینده مازندران
شعبانی از بازنشستگی 40 درصد معلمان پرورشی فعلی به عنوان چالش چهار سال آینده مدارس مازندران نام برد و گفت که با بازنشستگی این تعداد معلمان مشکلات نیروی انسانی حوزه پرورشی جدی تر خواهد شد .
مازندران در انجام فعالیت های فرهنگی و پرورشی رتبه سوم کشور را دارد به طوریکه پارسال با اعزام 33 دانش آموزمازندران به مسابقات فرهنگی و هنری کشور 29 نفر موفق به کسب رتبه های برتر شدند .
مازندران 520 هزار دانش آموز دارد .