رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

75 هزار هکتار از زمین های کشاورزی بابل مبارزه شیمیایی شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

75 هزار هکتار از زمین های کشاورزی بابل مبارزه شیمیایی شد

75 هزار هکتار از زمین های کشاورزی بابل مبارزه شیمیایی شد


سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بابل گفت: 75 هزار و 822 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان عملیات مبارزه شیمیایی علیه آفات، بیماری ها و علف های هرز شد.

75 هزار هکتار از زمین های کشاورزی بابل مبارزه شیمیایی شد

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی مازندران، سید احمد طاهری گفت: در سال زراعی جاری عملیات مبارزه شیمیایی با آفات، بیماری ها و علف های هرز محصولات کشاورزی و باغی در سطح 75 هزار و 822 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان بابل صورت گرفته است.
وی افزود: 26 هزار و 932 هکتار مبارزه شیمیایی با آفات، بیماری ها و علف های هرز محصولات باغی و 48 هزار و 889 هکتار برای محصولات زراعی و 287 هکتار نیز علیه موش صحرایی مبارزه شیمیایی انجام شد.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بابل با بیان اینکه ردیابی مگس میوه مدیترانه ای در سطح 169 هکتار با نصب 333 تله انجام شد گفت: به منظور بالا بردن کارآیی تولیدکنندگان و بهره برداران، کارشناسان این مدیریت با ارایه مشاوره و راهنمایی به بهره برداران در امر مدیریت و کنترل آفات، بیماری ها و علف های هرز محصولات کشاورزی و باغی با اجرای کلاس آموزشی گروهی در مساجد و به صورت صحرایی در مزارع و باغات با حضور بهره برداران اقدام می کنند.
طاهری از اجرای عملیات شن ریزی جاده دسترسی به مزارع پنج روستای بخش جلال ارزک شهرستان بابل خبر داد و افزود: روند اجرای طرح های زیربنایی و خدماتی شن ریزی جاده بین مزارع در پنج روستاهای ارچی، تلیکران، گردنبری سفلی، پیچاکلا به کلنگاه و کلنگاه بر اساس تخصیصی اعتبار 100 درصد انجام گرفت .
وی گفت: سهولت در امر حمل و نقل ماشین آلات، ادوات کشاورزی و جابجایی نهاده ها، ایاب و ذهاب آسان کشاورزان به مزارع و دسترسی راحت تربه جاده های اصلی از اهداف اجرای این طرح است.
سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بابل تصریح کرد: شن ریزی جاده دسترسی به مزارع به طول سه کیلومتر با تخصیص اعتبار اولیه 700 میلیون ریال از محل تامین اعتبار تملک دارایی سرمایه ای (استانی) و تبصره 22 ماده 180 نمایندگان مجلس شورای اجرا و به بهره برداری رسید .
وی از اتمام عملیات برق رسانی و تجهیز یک حلقه چاه در روستای آردکلا این شهرستان خبر داد.