جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

75 درصد بودجه‌های تحقیقاتی به دانشگاه‌ها اختصاص دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

75 درصد بودجه‌های تحقیقاتی به دانشگاه‌ها اختصاص دارد

 به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، حجت‌الاسلام فخرالدین اصغری‌آقمشهدی در نشست روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان در سالن اجتماعات دانشکده هنر و معماری دانشگاه مازندران با اشاره به نامه دیوان محاسبات مازندران به مدیرکل آموزش و پژوهش استانداری اظهار داشت: بر این اساس دستگاه‌های اجرایی موظفند 75 درصد از بودجه‌های مربوط به تحقیقات و پژوهش را از طریق انعقاد قرارداد برای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی هزینه کنند.                                                                    

وی به ویژگی بزرگ‌ترین دانشگاه مازندران اشاره کرد و گفت: این دانشگاه متشکل از 12 دانشکده، 11 هزار دانشجو، 307 عضو هیئت علمی و 540 کارمند است.

رئیس بزرگ‌ترین دانشگاه مازندران به تعداد پذیرفته‌شدگان مقطع دکتری در سال‌جاری در این دانشگاه اشاره کرد و افزود: در سال تحصیلی جدید 207 دانشجوی دکتری در دوره‌های روزانه، شبانه و پردیس پذیرفته شدند. از این تعداد 152 نفر در دوره‌های روزانه، 24 نفر در دوره شبانه و تعداد 31 نفر در پردیس دانشگاه ثبت‌نام می‌کنند.

وی ارتباط بین دانشگاه با صنعت و محیط اجرایی را ضروری برشمرد و افزود: با حمایت استاندار و نظارت بر حوزه دانشگاه و صنعت بسیاری از مشکلات مالی دانشگاه و صنعت برطرف می‌شود.