سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

730 تن دانه روغنی سویا در ساری تولید شد - نمایش محتوای خبر

 

 

730 تن دانه روغنی سویا در ساری تولید شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری گفت: 730 تن دانه روغنی سویا در این شهرستان تولید شده است.

730 تن دانه روغنی سویا در ساری تولید شد

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، طهمورث قاسم نژاد از پایان برداشت سویا در شهرستان ساری خبر داد.
وی افزود: با توجه به اینکه سطح کشت این زراعت 348 هکتار بوده است، مقدار 730 تن دانه روغنی سویا در این شهرستان تولید شده است.
قاسم نژاد گفت: شرکت دانه های روغنی این شهرستان تاکنون مقدار 840 تن خرید تضمینی انجام داده که مقدار یکصد و ده تن از شهرستان های همجوار بوده است.
وی نرخ خرید تضمینی توسط شرکت دانه های روغنی را 19 هزار و 700 ریال اعلام و تصریح کرد: در سال جاری سطح کشت نسبت به سال گذشته به طور چشمگیری کاهش داشته است که دلیل عمده آن هزینه بالای تولید، شرایط نامساعد جوی و عدم نزول باران در زمان کشت و پایین بودن قیمت خرید تضمینی در سال گذشته بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ نیز گفت: تاکنون بیش از 255 تن سویا با قیمت تضمینی از کشاورزان این شهرستان خریداری شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، مجید جعفری اظهار کرد: برای افزایش سطح زیر کشت دانه های روغنی، خودکفایی در تامین امنیت غذایی جامعه و قطع وابستگی به این محصول استراتژیک، از آغاز برداشت سویا در شهرستان سیمرغ تاکنون، بیش از 255 تن سویا با قیمت مصوب به ازای هر کیلوگرم 19 هزار و 700 ریال توسط شرکت دانه های روغنی مستقر در این شهرستان با نظارت جهاد کشاورزی شهرستان سیمرغ از کشاورزان سویا کار خریداری شد.
وی خاطرنشان کرد: امسال بیش از 13 هزار و 970 کیلوگرم بذر سویا رقم ' ساری' بین کشاورزان سویاکار این شهرستان توزیع شد