جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

72 کیلوگرم موادمخدر در سوادکوه کشف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

72 کیلوگرم موادمخدر در سوادکوه کشف شد

ناصر علی صفرپور صبح امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برخورد با تهیه‌کنندگان، توزیع کنندگان و مصرف کنندگان موادمخدر از وظایف ذاتی پلیس است، گفت: موادمخدر تهدیدی جهانی است و کارنامه جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با این بلای خانمانسوز قابل توجه و مورد تقدیر است.

وی با تاکید بر این که جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان است، یادآور شد: وضعیت جغرافیایی و همسایگی کشور ما با افغانستان و پاکستان به عنوان تولید کنندگان عمده مواد مخدر موجب شده است که آسیب‌ها و تهدیدات مواد افیونی متوجه کشور ما شود.

فرمانده انتظامی سوادکوه افزود: دشمن با تولید و توزیع موادمخدر، شادمانی و نشاط را از خانواده‌ها می گیرد.

عضو شورای تامین شهرستان سوادکوه از تغییر شیوه استفاده از موادمخدر سنتی به صنعتی خبر داد و یادآور شد: مسامحه و تشویق همنوعان و همسالان، میل به انجام کار تفریحی، کنجکاوی، کسب لذت از مواردی است که جوانان به سمت و سوی مواد مخدر گرایش پیدا می‌کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان سوادکوه، استفاده از موادمخدر را موجب کاهش منزلت اجتماعی فرد در خانواده و جامعه، مسئولیت‌ناپذیری در برابر خانواده و جامعه، گسترش جرائم در جامعه، گسترش بیماری‌ها واگیر دار، طلاق و سرقت را بخشی از پیامدهای استفاده از مواد مخدر ذکر کرد.

صفرپور با اشاره به اینکه بر طبق نظر دین اسلام مصرف هر چیزی که بر بدن صدمه بزند، حرام است، یادآور شد: 72 کیلوگرم مواد مخدر در سال‌جاری از شهرستان سوادکوه کشف و ضبط شد و متهمان به مقامات قضایی معرفی شدند.

وی با تاکید بر این که دشمن یا همه توان خود قصد تضعیف بنیه اعتقادی و باورهای دینی جوانان ما را دارد، یادآور شد: تلاش دشمن برای مبارزه با باورهای دینی در شبکه‌های ماهواره‌ای، اینترنت و سایت‌های خبری برون مرزی است.

این مسئول در پایان به نقش خانواده‌ها در تربیت جوانان و نوجوانان اشاره و خاطر نشان کرد: خانواده‌ها به مراودات نوجوانان و جوانان خود و وضعیت روحی و روانی آنان و تلاش برای تربیت صحیح فرزند صالح تلاش کنند.