سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

70 پایگاه اورژانس 115 جاده ای درمازندران به آسیب دیدگان امداد رسانی می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

70 پایگاه اورژانس 115 جاده ای درمازندران به آسیب دیدگان امداد رسانی می کند

دکتر  فرزاد بزرگی افزود : پایگاه های اورژانس 115 جاده ای با یکصد دستگاه آمبولانس ، دو دستگاه اتوبوس ویژه و یک پایگاه هوایی به بیماران و آسیب دیدگان در استان خدمات ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه در هشت ماه امسال 48 هزار ماموریت از سوی اورژانس 115 در استان صورت گرفته ، گفت : 16 هزار مورد از این ماموریت ها مربوط به جا به جا کردن زخمی های ناشی از تصادف ، شش هزار و 600 مورد جا به جایی بیماران قلبی و بقیه هم مربوط به خدمات رسانی به سایر بیماران غیر تصادفی بود.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مازندران افزود : امسال 10 هزار مورد آموزش از سوی این مرکز در سطح مدارس ، پایگاه های بسیج ، برای بهورزان و افراد متقاضی در سطح استان ارائه شد.

وی افزود : در ابتدای امسال هم سه کارگاه آموزشی در سطح استان برای امداد هوایی و مدیریت اورژانس بیمارستانی با هدف ارتقای کیفی و کمی خدمات برگزار شد.

بزرگی همچنین از انجام 380 مورد ماموریت برای نجات غرق شدگان در دریا از سوی مرکز فوریت های پزشکی استان در سه ماه تابستان امسال خبر داد.

وی با اشاره به فرا رسیدن فصل سرما و لزوم استفاده از وسایل گرمایشی ، بر ضرورت کنترل و کسب اطمینان از سلامت این نوع وسایل تاکید کرد و افزود : امسال تاکنون 47 ماموریت مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در استان صورت گرفته که از این تعداد دو مورد منجر به فوت در شهرهای بهشهر و محمودآباد بود.

او با بیان اینکه 70 درصد تماس های تلفنی با اورژانس 115 مزاحم تلفنی است ، ادامه داد : تنها 30 درصد این تماس ها منجر به انجام ماموریت می شود.