سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

70 درصد موقوفه های مازندران وقف عزاداری امام حسین است - نمایش محتوای خبر

 

 

70 درصد موقوفه های مازندران وقف عزاداری امام حسین است

مدیرکل اوقاف و امورخیریه مازندران گفت: حدود 70 درصد موقوفه های وقف شده درمازندران صرف برپایی مجالس عزاداری امام حسین(ع) در ایام محرم وصفر می شود.

70 درصد موقوفه های مازندران وقف عزاداری امام حسین است

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام 'ستار علیزاده ' درآیین عزاداری تاسوعای حسینی در آمل افزود: وقف سنت حسنه ای است که به عنوان باقیات و صالحات برای انسان و اقدامی برای اجرای صحیح نیات واقفان است.
وی ادامه داد: کسانی که به هر صورتی با وقف سر و کار دارند یا متولی موقوفه هستند، باید نهایت دقت را داشته باشند تا حقوق موقوفات پایمال نشود.
مدیرکل اوقاف وامورخیریه مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت مقابر امامزاگان معصوم(ع) درهمه مناطق استان اشاره کرد وافزود: امام زادگان حق بزرگی بر گردن ما دارند که تربیت دینی و عشق به قرآن و اهل بیت معصومین(ع) در ایران اسلامی مدیون این بزرگواران است که پرچمداران اخلاق و معنویت هستند.
حجت الاسلام علیزاده گفت: امام زادگان واسطه میان ما و حضرت حق هستند که بسیاری از مشکلات ما به واسطه این بزرگواران حل می شود.
وی با اشاره به این که جبهه حق و باطل همیشه وجود دارد و باید با معرفت و بصیرت و پیروی از مکتب امام و رهبری راه خود را ادامه دهیم، گفت: بزرگ ترین درس عاشورا در بصیرت، هوشیاری و بیداری در برابر دشمنان و استکبار نو و مدرن امروز است که در آغاز آن آمریکا قرار دارد
حجت الاسلام علیزاده با تاکید بر این که خصومت آمریکا بر علیه اسلام و انقلاب تمام شدنی نیست، افزود: آمریکا با دین و اهل بیت معصومین(ع) مشکل دارد و تا زمانی که پرچم قرآن و اهل بیت(ع) را در دست داریم دشمنی آن ها ادامه دارد و ساده لوحانه است بگوییم آمریکا از خوی استکباری خود برگشت کرد.