جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

70 درصد مصوبات انجمن کتابخانه‌های عمومی محقق شد - نمایش محتوای خبر

 

 

70 درصد مصوبات انجمن کتابخانه‌های عمومی محقق شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از نکا، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی صبح امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های نکا افزود: جلب مشارکت‌های خیران و فرهنگ‌سازی در خانواده‌ها، محیط ادارات، مدارس و دانشگاه‌ها برای افزایش گرایش افراد جامعه به ویژه جوانان به کتابخوانی ضروری است.

وی با بیان اینکه در کشورهای جهان سوم مانند ایران هنگامی که فضای مجازی و اینترنت توسعه می‌یابد در ابتدا موجب می‌شود تا حدی آمار مطالعه کتاب کاهش یابد که این موضوع مقطعی است.

حسینی با بیان اینکه آمار مطالعه و استفاده از کتاب و کتابخانه در کشور ما در حال رشد است، ادامه داد: با وجود توسعه فضای مجازی، کتاب و کتابخوانی جایگاه خود را از دست نداده است و در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به آمار انجمن‌های مختلف کتابخانه‌های عمومی سطح کشور خاطر نشان کرد: در سال گذشته یک‌هزار و 104 انجمن کتابخانه‌های عمومی در کشور تشکیل شده که این تعداد در مازندران 57 انجمن و در شهرستان نکا یک انجمن بوده است.

حسینی همچنین در رابطه با مصوبات ارائه شده در این انجمن‌ها گفت: در سال گذشته 23 هزار مصوبه توسط انجمن کتابخانه‌های کشور مصوب شد که 70 درصد محقق شد.

وی ادامه داد: در مازندران یک هزار و 917 مصوبه در انجمن کتابخانه ها داشتیم که 94 درصد محقق شد و در نکا 39 مصوبه  بوده است که 96 درصد مصوبات محقق شده است.

حسینی طرح کتاب من، را یکی از طرح‌های فرهنگی خوب عنوان کرد و یادآور شد: این طرح در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حال اجرا است و با جدیت بیشتری پیگیری می‌شود که به تغذیه مخازن کتابخانه‌ها کمک می‌شود.