جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

70 درصد مازندران جنگل است/ ضرورت اشتغال در بخش گردشگری - نمایش محتوای خبر

 

 

70 درصد مازندران جنگل است/ ضرورت اشتغال در بخش گردشگری

استاندار مازندران با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد از مازندران جنگل و مرتع است، گفت: زمانی که سطح وسیعی از این استان به منابع طبیعی اختصاص دارد، باید زمینه گردشگری در مازندران فراهم شود.

70 درصد مازندران جنگل است/ ضرورت اشتغال در بخش گردشگری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان میاندورود، ربیع فلاح جلودار بعدازظهر امروز در مراسم روز درخت‌کاری که به‌مناسبت آغاز هفته منابع طبیعی در روستای لالیم برگزار شد، با بیان اینکه مردم مازندران در انتخابات هفتم اسفند همیشه پیش‌گام بودند، اظهار کرد: انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین تصمیمات کشوری است که مردم برای تعیین سرنوشت خود با حضور و شرکت در این انتخابات درس بزرگی را به جهانیان دادند.

استاندار مازندران با تأکید بر اینکه باید نگاه جدی‌تری به حفظ منابع طبیعی داشته باشیم، ادامه داد: همواره باید تلاش شود تا جنگل را با نگاه اجتماعی در قالب طرح‌های جنگل‌داری حفظ کنیم، زیرا فقط حفظ و بهره‌برداری از منابع طبیعی نیست، بلکه منبع زنده و پایدار است که باید به‌طور صحیح حفاظت شود.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه مشکلات در هر زمینه‌ای وجود دارد، اما با تمام توان در پیش‌برد برنامه‌های منابع طبیعی اقدامات موثری انجام شد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه  بیش از 70 درصد از سطح مازندران به جنگل و مرتع اختصاص دارد، افزود: اشتغال در مازندران یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه ویژه شود، زمانی که سطح وسیعی از این استان به منابع طبیعی اختصاص دارد، زمینه خوبی برای گردشگری در مازندران است که به واسطه آن اشتغالزایی می‎شود.