جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

70 درصد آب مناطق شهری غرب مازندران وصل شد - نمایش محتوای خبر

 

 

70 درصد آب مناطق شهری غرب مازندران وصل شد

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا جانباز صبح سه شنبه در بازدید از روستاهای غرب استان مازندران، قطع برق را دلیل اختبال در سیستم آبرسانی منطقه عنوان کرد و گفت: ژنراتورهایی که از قبل تعبیه شده بود تاکنون آب 70 درصد ازمناطق شهری غرب استان تامین شده است.

وی اظهار داشت: در حال حاضر در شهرهای نور، نوشهر، چالوس، منطقه عباس آباد، سلمانشهر و کلارآباد و منطقه رامسر و سادت شهر جریان آب برقرار است و مخازن در حال سرویس دهی هستند.

وی عنوان کرد: خوشبختانه همکاری خوبی از استانهای معین برای رفع مشکلات روستاهای غرب مازندران صورت گرفت و چندین دستگاه ژنراتور برای تاسیساتی که با برق کار می کرده و با قطعی برق تاسیسات آب شرب نیز از مدار خارج شدند، مهیا گردید.

جانباز از توزیع آب بسته بندی در بین روستاییان خبر داد و گفت:درصددیم تا با تهیه دستگاه بسته بندی آب شرب از استانهای معین، آب را در همین منطقه بسته بندی کرده و در اختیار مردم قرار دهیم.
وی با تاکید بر ضرورت برگزاری کلاسهای مدیریت بحران تصریح کرد: برگزاری کلاسهای مدیریت بحران موجب آمادگی بیشتر و کاملتر نیروهای امدادی در مواقع بحرانی می شود.

مدیر عامل آبفار مازندران از حل مشکلات آب شرب روستاهای نور ، نوشهر، چالوس و محمودآباد خبر داد و گفت:در حال پیگیری رفع قطعی و برقرای آب در روستاهای تنکابن و رامسر هستیم.

مجید عبداللهی با ابراز نگرانی از برودت هوا و یخ زدگی کنتورها و لوله های آب افزود: ضروری است تا مشترکین موارد ایمنی را رعایت و از ریختن آب جوش بر روی لوله ها خودداری کنند تا منجر به ترکیدگی لوله ها نشود بلکه با ریختن آب ولرم جریان آب را برقرار سازند.

مدیر عامل آبفار استان مهمترین مشکل موجود را مسدود بودن راههای دسترسی به روستاها بیان کرد و گفت: به دلیل شرایط جوی و بارش برف راههای مواصلاتی روستایی مسدود شده و به سختی می توانیم به روستاها سرکشی کنیم لذا اگر راهها به صورت کامل بازگشایی شود می توانیم خدمات رسانی مطلوبتری به روستاییان داشته باشیم.