سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

70درصدواحدهای شهرکهای صنعتی مازندران زیر پوشش تصفیه فاضلاب قراردارند - نمایش محتوای خبر

 

 

70درصدواحدهای شهرکهای صنعتی مازندران زیر پوشش تصفیه فاضلاب قراردارند

بیش از دو هزار و 200 واحد تولیدی در 38شهرک و ناحیه صنعتی مازندران فعال است.

ˈ عباسعلی وفایی نژاد ˈ روز سه شنبه با ارسال گزارشی برای خبرنگاران افزود : اجرای زیرساخت ها از جمله وجود تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی ، از اولویت برنامه های شرکت شهرک های صنعتی است.

وی ادامه داد : هم اکنون 11 تصفیه خانه فاضلاب صنعتی هر شبانه روز پنج هزار و 215 متر مکعب فاضلاب واحدهای تولیدی و صنعتی را تصفیه می کند.

وفایی نژاد گفت : تاکنون برای راه اندازی شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرک ها و نواحی صنعتی استان بیش از 102 کیلومتر لوله گذاری شده است.

وی افزود : سه تصفیه خانه فاضلاب در شهرک های صنعتی جویبار ، شهدای محمودآباد و بشل سوادکوه با ظرفیت پالایش دو هزار و 950 مترمکعب در شبانه روز ، در حال ساخت است.

او با اشاره به طراحی و مطالعه دو تصفیه خانه فاضلاب صنعتی جدید در شهرک صنعتی کیاسر و ناحیه صنعتی گهرباران با ظرفیت پالایش 300 مترمکعب در شبانه روز ، گفت : برای ساخت تصفیه خانه های فاضلاب در شهرک ها و نواحی صنعتی مازندران یکصد میلیارد ریال هزینه شد.

وفایی نژاد گفت : برای ساخت و اجرای تصفیه خانه های جدید یکصد میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

وی افزود : اجرا و ساخت تصفیه خانه های فاضلاب در شهرک ها و نواحی صنعتی ، به منظور ایجاد همکاری و همیاری صنعت با طبیعت است ،زیرا مازندران دارای شرایط اقلیمی خاص است و وجود واحدهای تولیدی و صنعتی در استان ، با رعایت و حفظ محیط زیست می تواند نقش مؤثری را ایفا کند.

او ادامه داد : شرکت شهرک های صنعتی مازندران همسو با وظیفه ذاتی خود و به منظور حفظ و صیانت از محیط زیست ، نسبت به ساخت تصفیه خانه های فاضلاب در شهرک ها و نواحی صنعتی اقدام کرده است.