جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

7 تن پرتقال بعنوان زکات مستحبی در نکا جمع آوری شد - نمایش محتوای خبر

 

 

7 تن پرتقال بعنوان زکات مستحبی در نکا جمع آوری شد

ˈسید رضا ساداتیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرداخت زکات مستحبی در نکا با کمک ستاد جمع آوری زکات در روستاها و با همکاری بخشداری ها و دهیاران و شوراها انجام می شود و خوشبختانه با استقبال کشاورزان روبرو بوده ایم.

وی با اشاره به این که در فصل برداشت مرکبات قرار داریم یادآور شد: مرکباتی که بعنوان زکات از کشاورزان منطقه جمع آوری شده در بین روستاییان مناطق هزارجریب و صعب العبور منطقه توزیع شد.

ساداتی گفت: برخی از باغداران منطقه تعدادی از درختان خود را بعنوان زکات در اختیار امداد قرار دادند که این درختان پلاک کوبی شده و تمامی تولید آن ها به کمیته امداد تعلق گرفته و در بین مستمندان توزیع می شود.

وی افزود: جمع آوری زکات در نکا همچنان ادامه دارد و کمیته امداد امام خمینی (ره) متولی جمع آوری آن در شهرها، بخش ها و روستاها محسوب می شود.

ساداتی اضافه کرد: از محل زکات پرداختی شهروندان این شهرستان طرح هایی برای توسعه مناطق مختلف به اجرا در می آید و به نوعی زکات پرداختی هر روستا برای کارهای عمرانی همان روستا هزینه می شود.

مدیر کمیته امداد نکا بیان داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان به عنوان متولی جمع آوری زکات در شهر، بخش ها و روستاهای شهرستان آماده دریافت زکات، غلات و احشام از مردم است.

ساداتی ادامه داد: نکایی ها در سال جاری حدود 3 میلیارد ریال زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند.

وی گفت: از این مقدار زکات اعلام شده در سال جاری 2 میلیارد و 700میلیون ریال زکات واجب و مابقی زکات مستحبی بوده که توسط مردم مومن نکا به این نهاد پرداخت شد.