سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

655 میلیون لیتر فرآورده های نفتی در غرب مازندران توزیع شد - نمایش محتوای خبر

 

 

655 میلیون لیتر فرآورده های نفتی در غرب مازندران توزیع شد

به گزارش خبرنگار مهر، سیدمحمود طاهری شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد رشد داشته است.

طاهری گفت: از این مقدارفرآورده های نفتی توزیع شده، 40 میلیون لیتر بنزین معمولی، دو میلیون لیتر بنزین سوپر و بقیه نیز نفت سفید و نفت گاز بوده است.

وی افزود: در این مدت میزان مصرف بنزین معمولی و سوپر به ترتیب با افزایش حدود 12 درصد و 9 درصد و نفت سفید و نفت گاز نیز به ترتیب با کاهش حدود 13 درصد و7 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رو برو بوده است.

وی تصریح کرد: اين نسبت در ناحيه نور 10 درصد،در ناحيه مركزي 6 و در محمود آباد 5 درصد است و بنزين سوپر در ناحيه محمودآباد 55 درصد و در ناحيه نور 33 درصد بيشتر توزيع شده  است.

طاهری از  كاهش مصرف نفت سفيد در شهرستان هاي كلاردشت و تنكابن و نور خبر داد و گفت:  در مصرف نفتگاز در ناحيه مركزي 11 ميليون ليتر و در ناحيه محمودآباد 3 ميليون و در تنكابن 2.5ميليون و در رامسر حدود 1.5 ميليون ليتر كاهش يافته است.

وی گفت: رقم يارانه تخصيصي به 655 ميليون ليتر فراورده توزيع شده در غرب استان برابر هزار و 276 ميليارد تومان است واین رقم برابر با يارانه بيش از 28 ميليون نفر در ماه است.

غرب مازندران دارای 49 جایگاه عرضه فرآورده های نفتی و حدود 35 جایگاه عرضه گاز طبیعی سی ان جی است.