رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

64 درصد موقوفات مازندران برای عزاداری امام حسین - نمایش محتوای خبر

 

 

64 درصد موقوفات مازندران برای عزاداری امام حسین

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از  ساری، یکی از اقدامات مهم سازمان اوقاف اجرای امینانه موقوفات در زمینه عزاداری امام حسین (ع) است.

اطعام‌دهی به عزاداران امام حسین(ع) و سخنرانی در زمینه واقعه عاشورا از مهم‌ترین نیات وقف شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در حاشیه اطعام‌دهی به عزاداران امام حسین(ع) در امامزاده ابوصالح قائمشهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، با بیان اینکه بسیاری از بدعت‌گذاری‌ و آسیب‌ها عزاداری‌ امام حسین(ع) را تهدید می‌کند، اظهار داشت: ویژگی‌ها و فلسفه قیام عاشورا باید به صورت واقعی برای مردم تبیین شود.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده با اشاره به برگزاری برنامه بصیرت عاشورایی در امامزادگان استان گفت: تقویت باورهای دینی، تبیین قیام عاشورا، بیان صحیح وقایع نهضت حسینی و روشنگری نسبت به خرافات و انحرافات از جمله اهداف برگزاری این برنامه است.

علیزاده به اجرای صحیح نیات واقفان ویژه عزاداری امام حسین(ع) اشاره کرد و اظهار داشت: بیش از 64 درصد موقوفات مازندران در راستای هزینه برای عزاداری امام حسین(ع) سخنرانی و اطعام‌دهی وقف شده است.

وی تصریح کرد: نیت واقفان برای عزاداری امام حسین (ع) به تفکیک شهرستان‌های استان مازندران در امامزادگان و بقاع متبرکه این استان برگزار می‌شود.