سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

61 مازندرانی به برکت موقوفات عازم کربلا شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

61 مازندرانی به برکت موقوفات عازم کربلا شدند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: به برکت موقوفات 61 نفر از مازندران و 17 نفر از استان گلستان از امام‌زاده عباس (ع) ساری به زیارت امام حسین (ع) اعزام شدند.

61 مازندرانی به برکت موقوفات عازم کربلا شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده صبح امروز در مراسم اجرای نیت واقف و اعزام زائران به عتبات عالیات از محل موقوفات مازندران در امام‌زاده عباس (ع) این شهرستان، اظهار کرد: همه ما در بررسی رفتار و عملکرد خود باید به قرآن کریم مراجعه داشته باشیم تا بسیاری از نواقص رفتاری را اصلاح کنیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از جوانان و خانواده‌ها اسیر ماهواره‌ها شدند که آسیب‌های آن در جامعه قابل بررسی و شناسایی است، افزود: آسیب‌های اجتماعی ماهواره‌ها در کشور شدید و در بسیاری از موارد به وضوح قابل مشاهده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها در بیانات خود به جنگ نرم و نفوذ دشمن اشاره کردند و باید نسبت به سخنان ایشان اقدامات عملی صورت گیرد، ادامه داد: نفوذ فرهنگی یکی از مهم‌ترین مباحث و اثرات چالشی کشور به‌شمار می‌رود که باید در این زمینه اقدامات اثرگذار انجام شود.

علیزاده با بیان اینکه باید حب اهل بیت  (ع) را در قلب خود داشته باشیم و در رفتار خود ظهور و بروز دهیم، اضافه کرد: در بسیاری از موارد بر زیارت امام حسین (ع) تاکید شده است که باید آنها را باور داشته باشیم و اقدام کنیم.

وی هدف اصلی برگزاری مجالس اهل بیت(ع)‌ را تغییر سبک زندگی دانست و گفت: سبک زندگی بعضی از افراد جامعه تغییر کرده و باید نسبت به ایجاد سبک زندگی اسلامی در بین خانواده‌ها تلاش کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه امام حسین (ع) روحیه دشمن‌ستیزی و استکبارستیزی داشتند و از این روحیه باید استفاده کنیم، تاکید کرد: ولایت‌پذیری اصل انکارناپذیر و جداناپذیری اسلام است.

علیزاده با بیان اینکه شهدای مدافع حرم مانند شهدای غواص عطر و بوی خاصی به کشور و استان علوی مازندران دادند، افزود: بزرگترین افتخار دیار علویان شهادت در راه خدا است.

وی با اعلام اینکه به برکت موقوفات 61 نفر از مازندران و 17 نفر از استان گلستان از امام‌زاده عباس (ع) ساری به زیارت امام حسین (ع) اعزام شدند، گفت: این طرح در قالب حرم تا حرم و در راستای اجرای نیت واقفان صورت گرفته است.