جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

61 درصد دانش آموزان مازندرانی ثبت نام اینترنتی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

61 درصد دانش آموزان مازندرانی ثبت نام اینترنتی شدند

ˈسید علی قاسمیˈ روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا تعداد دانش آموزان مازندران را 480هزار نفر اعلام کرد و گفت : تاکنون 285هزار و 169نفر از این تعداد از طریق سامانه الکترونیکی ˈ سناد ˈ ثبت نام شدند.

وی با اشاره به این که ثبت نام دانش آموزان تا 18 تیر ماه ادامه دارد ، افزود : مدارس شهری در تمامی دوره های تحصیلی تا پایان زمان تعیین شده به منظور ثبت نام پذیرای دانش آموزان و والدین خواهند بود و مدیران و عوامل اجرایی در مدراس حضور خواهند داشت.

قاسمی با اعلام اینکه فقط مدارس غیرانتفاعی حق دریافت شهریه دارند ، گفت : طبق دستورالعمل وزارتی دریافت هر گونه شهریه و اخذ تعهد مالی به جز وجوه مربوط به کتب درسی و بیمه دانش آموزی در مدارس دولتی در فصل ثبت نام ممنوع است.

وی افزود : مدارس دولتی تنها می توانند 50 هزار ریال بابت بیمه و پول کتاب دریافت کنند.

قاسمی با اعلام این که امسال 250 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی باید ثبت نام آموزش و پرورش شوند ، تعداد نوآموزان را در سال تحصیلی آینده 43 هزار و 746 نفر اعلام کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه سنجش سلامت نوآموزان در حال انجام است ، گفت : 34 مرکز کار سنجش نوآموزان مازندرانی را به صورت نوبت دهی انجام می دهد.

480هزار دانش آموز در مقاطع گوناگون در 20هزار و 189 کلاس درس در قالب سه هزار و 541 مدرسه در مازندران به تحصیل اشتغال دارند.