جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

600 پروژه ورزشی در کشور به اتمام رسید / تنها کلنگی که بر زمین زدم - نمایش محتوای خبر

 

 

600 پروژه ورزشی در کشور به اتمام رسید / تنها کلنگی که بر زمین زدم

وزیر ورزش و جوانان در مازندران گفت: 600 پروژه ورزشی از 4 هزار پروژه ورزشی دولت قبل در کشور به اتمام رسید و بنا داریم در فرصت‌های مناسب آنها را به اتمام برسانیم.

600 پروژه ورزشی در کشور به اتمام رسید / تنها کلنگی که بر زمین زدم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمود گودرزی در مراسم تجلیل از قهرمانان کشتی جویبار در المپیک برزیل و کلنگ‌زنی پروژه سالن ورزشی 5 هزار نفری این شهرستان اظهار کرد: شهید رجایی و باهنر دو اختر تابناک انقلاب اسلامی ایران هستند.

وی با اشاره به دیدار هیأت دولت با رهبر انقلاب اسلامی، افزود: بعد از این دیدار در فرصت کوتاهی از رهبر انقلاب اسلامی ایران بابت پیام امید بخش به ورزشکاران حاضر در المپیک تشکر کردم که ایشان به من امر کردند که به ورزشکاران بگویید ما قدردان همه ورزشکاران هستیم.

وی ادامه داد: در سال‌های 47 و 48 کشتی می‌گرفتم و یک بار رمضانعلی خدر کشتی گرفتم و از وی شکست خوردم و با امامعلی حبیبی، عبدالله موحد هم دوره بودم و دیگر کشتی‌گیران استان مازندران هم آشنایی دارم.

گودرزی درباره وضعیت ورزش استان مازندران گفت: مازندران قلب ورزش ایران است، چارچوب و اساس ورزش ایران اسلامی در تاثیر این استان است.

وی تاکید کرد: باید قدردان این موضوع باشیم و ما هم از قهرمانان این رشته ورزشی تجلیل می‌کنم.

وزیر ورزش و جوانان کشور که ظاهرا تخصصی هم در این رشته دارد، یادآور شد: برخی از کشتی‌ها چندان دلچسب نیست، این موضوع را بسیاری از فعالان این رشته ورزشی می‌دانند، اما برخی کشتی‌ها به دل انسان می‌نشیند که نمونه آن کشتی‌های ورزشکاران مازندرانی رضا یزدانی در مسابقات المپیک بسیار جالب و دل‌چسب بود.

وی تاکید کرد: ورزشکاران و کشتی‌گیران مازندران صادقانه و با تمام وجود در میدان حاضر می‌شوند و همین موضوع باعث زیبایی کشتی آنها است.

گودرزی ادامه داد: اقدامات این ورزشکاران باعث اعتلای نام جمهوری اسلامی در جهان شد و همه از این اقدام ورزشکاران این خطه تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی یادآور شد: ورزشکاران کشور ما در این رقابت سیاسی و البته بعد از آن ورزشی نام ایران اسلامی را بلند آوازه کردند و هر چه در توان داشتند در میدان رقابت عرضه کردند.

وزیر ورزش و جوانان با اعلام اینکه در هفته دولت قرار داریم، افزود: در این هفته مسؤولان و متولیان دولتی عملکرد خویش را ارائه می‌کنند و فرصت بسیار خوبی است که مردم با فعالیت‌های دولت آشنا می‌شوند.

وی با اعلام اینکه دولت، دولت اسلامی است و همه باید از دولت حمایت کنیم، تاکید کرد: علما بزرگوار هم همواره پشتیبان دولت بوده و هستند و این تلاش‌ها را قدر می‌دانند.

گودرزی در ادامه به اقدامات انجام شده دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: دولت زمینه کاهش تهدید و تحریم‌های بین‌المللی را فراهم کرد ولی البته برخی‌ها تلاش دارند که این اقدامات دولت را منکوب کنند.

وی اضافه کرد: دولت زمینه افزایش صادرات نفت را فراهم کرد، میزان نفت ما به 800 هزار بشکه هم کاهش پیدا کرده بود که اگر برجام اتفاق نمی‌افتاد کشور دچار مشکلات بسیار جدی‌تر می‌شد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: حل ممنوعیت انتقال پول که مشکلات جدی ایجاد می‌کرد، افزایش میزان مشارکت سرمایه‌گذاری، رشد اقتصادی مثبت و تثبیت شرایط اقتصادی و عدم وارد شدن شوک اقتصادی دیگر به کشور از جمله اقدامات دولت در کشور بود.

وی خاطر نشان کرد: توسعه زیرساخت‌ها در زمینه راه و سالن‌های ورزشی، بیمارستان‌ها از جمله اقدامات دولت یازدهم بود، روزی که بنده در این مسوولیت قرار گرفتم بیش از 4 هزار و 280 پروژه از دولت قبل تحویل داده شد که اکنون 600 پروژه ساماندهی شد.

گودرزی ادامه داد: در هیچ جای کشور هیچ کلنگی را برای فضای ورزشی به زمین نزدم، تنها جایی که کلنگ‌زنی کردم در جویبار بود که این کلنگ به زمین می‌خورد برای اینکه اثبات کنیم که حرف راست می‌زنیم تا بخشی از اعتبارات این پروژه تامین نشده اقدامی نکنیم.

وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: ورزش جویبار را به صورت خاص می‌بینم، نمونه عینی آن احداث سالن 5 هزار نفری است که اعتباری حدود 30 میلیارد تومان نیاز دارد و 10 هزار متر فضا دارد که سالن اصلی مسابقه و سالن‌های جنبه برای این مجموعه در نظر گرفته شد.

وی اظهار امیدواری کرد: این سالن فتح بابی شود براینکه کشتی جویبار بر تارک ورزش مازندران و ورزش مازندران بر تارک ورزش جهان بایستد.