جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

600 واحد استیجاری مسافرپذیر در شهرستان نور شناسایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

600 واحد استیجاری مسافرپذیر در شهرستان نور شناسایی شد

رئیس اداره گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان نور با اشاره به اینکه 600 واحد استیجاری در شهرستان نور شناسایی شد، گفت: 30 کیوسک رزرواسیون در این شهرستان فعال است.

600 واحد استیجاری مسافرپذیر در شهرستان نور شناسایی شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، مجید اسکندریان صبح امروز در جلسه کمیته امنیت گردشگری این شهرستان اظهار کرد: در بحث امنیت گردشگری خانه مسافرها، تورها و رزرواسیون‌ها نیازمند کنترل و مدیریت بیشتر است و باید به گونه‌ای ساماندهی شوند که خارج از این اماکن، دیگر منازل شخصی که توسط بنگاه‌ها اجاره داده می‌شوند نیز کنترل و نظارت شود.

وی افزود: برخی مواقع افراد در قالب تورهای سیاحتی، زیارتی فعالیت می‌کنند که مجوز لازم را ندارند و بدون مجوز با هماهنگی افراد و اجاره اتوبوس تورها را برپا می‌کنند که باید شناسایی، ساماندهی و نظارت شوند.

رئیس اداره گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان نور اظهار کرد: به دلیل شرایط خاص گردشگرپذیری شهرستان نور، در بحث ساماندهی خانه مسافرها ابتدا افراد تابلو به دست و اماکن استیجاری شناسایی شدند و با معرفی به مراجع ذیصلاح صلاحیت انتظامی و سایر موارد تائید و در نتیجه برای افراد واجد شرایط مجوز احداث کیوسک صادر شد.

این مسؤول تصریح کرد: در حال حاضر 30 کیوسک رزرواسیون در شهرستان فعال است، در صورتی که تنها 7 تا 12 کیوسک پیشنهاد شده بود.

اسکندریان اضافه کرد: از این تعداد 17 کیوسک دارای مجوز و 13 کیوسک فاقد مجوز هستند و 600 واحد استیجاری شناسایی شده در اختیار آنان است.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان نور نیز در این جلسه اظهار کرد: برای تأمین امنیت گردشگران اماکن تفریحی، رستوران‌ها و دیگر مراکز گردشگرپذیر باید در کنار اشراف نیروی انتظامی، نگهبان هم مستقر و دوربین نصب کنند و اقدامات اولیه امنیتی را مراعات کنند.

علی قیصری افزود: در برخوردها نیز نیروی انتظامی در جرائم مشهود راسا اقدام و در سایر موارد نیاز به دستور مقام قضایی دارد.

وی گفت: اراذل و اوباش شناسنامه‌دار شهرستان نیز کنترل پلیس اطلاعات هستند اما نمی‌توان بدون دلیل از حضور آنان در اماکن عمومی جلوگیری کرد، مگر اینکه خطایی از آنان سر زند.

بخشدار چمستان نیز در این جلسه خواستار ساماندهی خانه مسافر و استقرار کیوسک در این بخش شد و افزود: برجسته کردن حتی یک درگیری شخصی در فضای مجازی منطقه را برای حضور گردشگران و حتی بومی‌ها ناامن معرفی می‌کند.

شهریار ذوالفقاری استقرار نیروی انتظامی در پارک جنگلی کشپل چمستان و آبگرم لاویج را ضروری دانست.

رضا نائیج نوری بخشدار مرکزی نور نیز در این جلسه گفت: سخت‌گیری در صدور مجوز رزرواسیون برای افراد سبب رغبت نکردن افراد تابلو به‌دست می‌شود.