جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

60 پروژه عمرانی هفته دفاع مقدس در مازندران افتتاح می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

60 پروژه عمرانی هفته دفاع مقدس در مازندران افتتاح می شود

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ احمد الماس پور صبح شنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: ساخت پايگاه مقاومت، حوزه هاي بسيج، بازگشايي ساختمان هاي اداري- خدماتي و فروشگاهي در نواحي و مراكز استان و بهره برداري از اردوگاه شهيد نوبخت بابلسر از جمله 60 پروژه افتتاحي بسيج سازندگي سپاه كربلا در هفته دفاع مقدس است.

معاون هماهنگ كننده سپاه كربلا ضمن بيان مطلب فوق، نواخته شدن زنگ مقاومت در نخستين روز بازگشايي مدارس استان و اعزام راويان دفاع مقدس جهت انتقال تفكرات و اعتقادات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به نسل جديد را از ديگر برنامه هاي هفته دفاع مقدس خواند و افزود: برگزاري مسابقات فرهنگي و ورزشي، اجراي صبحگاه مشترك، تجليل از سربازان نخبه بسيجي، برگزاري اولين همايش تجليل از ايثارگران و خانواده هاي معظم شهداي جامعه حقوقي استان شامل قضات و وكلاي بسيجي در دادگستري مازندران، نشست سياسي و بصيرتي بسيجيان با دعوت از اساتيد مجرب كشوري و تبيين كانون بسيج مهندسين مي تواند ذره اي از خدمات رزمندگان دفاع مقدس را تداعي كرده و انتقال دهنده ارزش هاي دوران گذشته باشد.

اين مسئول سپاه كربلا در بخشي از مطالب خود به فعاليت 26 كارگروه در قالب كميته هاي تخصصي برنامه اجلاسيه بزرگ ده هزار و چهارصد شهيد استان مازندران  اشاره كرد و افزود: چاپ و نشر 80 عنوان كتاب در موضوعات دفاع مقدس از مهم ترين برنامه هايي است كه اثري ماندگار براي اجلاسيه برجاي خواهد گذاشت وبا اضافه شدن 80 عنوان كتاب ديگر تا زمان برگزاري اجلاسيه جوانان  و علاقمندان به عرصه دفاع مقدس مي توانند از آن بهره مند گردند.

وي برگزاري يادواره هاي  شهدا را جزئي از برنامه هاي كنگره برشمرد و خاطر نشان كرد: يادواره شهيد شاخص سال شهيده سيده طاهره هاشمي در تاريخ 11 دي در آمل و برپايي يادواره هاي قشري از جمله برنامه هاي كه قبل از اجراي اجلاسيه برگزار خواهد شد.

دفاع مقدس بهانه ای برای تداعی روحیه خودباوری است

سرهنگ پاسدارالماس پور اين هفته را بهانه اي براي تداعي روحيه خودباوري، ايمان، اعتقاد به خدا و ائمه اطهار (ع) و تبعيت محض از ولايت فقيه و فدا نمودن جان ها دانست.

وی اظهار داشت: اجلاسيه بزرگ شهدا بازگو كننده بخش كوچكي از زحمات و جانفشاني هاي رزمندگان شهيد و ايثارگر در دوران دفاع مقدس است كه هركس با ظرفيت و توانمندي هاي خود بخش مهمي از آن را بر عهده گرفته و سپاه كربلا نيز با جمع آوري آثار، خاطرات و سوابق شهدا در راستاي اجراي هرچه بهتر برنامه ها گام برداشته است.

وي با يادآوري اينكه ساز و كار اجلاسيه از 10 الي 12 سال گذشته پيش بيني شده بود افزود: به رغم عقب افتادن مراسم كنگره برنامه هاي اجرايي اجلاسيه با اراده جمعي مسئولين دستگاه هاي اجرايي مازندران براي برگزاري در 12 دي ماه فراهم شد ضمن آن كه تغيير دولت و بروز مشكلات اقتصادي در كشور اين موضوع را تحت شعاع قرار داد اما به لطف خدا و همت نيروهاي ارزشي ، ولايت مدار و شهيد پرور اين بخش را نيز با موفقيت به پايان خواهيم رساند.

معاون هماهنگ كننده سپاه كربلا مازندران برنامه هاي هفته دفاع مقدس را با شعار هر پايگاه يك برنامه و هر نفر يك مراسم براي تحقق سه هزار و ششصد برنامه در هفته دفاع مقدس عنوان كرد و در خصوص عناوين روز شمار هفته دفاع مقدس اظهار داشت: اولين روز اين هفته با سخنراني استاندار در روز يكشنبه سي و يكم شهريور آغاز می شود