رونق تولید ملی | جمعه، ۲۷ دی ۱۳۹۸

60 هزار شهروند ساروی زیر پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

60 هزار شهروند ساروی زیر پوشش شبکه جمع آوری فاضلاب هستند

محمدتقی حسین زادهˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اقدامات صورت گرفته تاکنون شش هزار و 600 مترمکعب فاضلاب وارد مدار تصفیه خانه ساری شده است.

وی با عنوان اینکه در مدول اول طرح تصفیه فاضلاب ساری ، 105 هزار مشترک از مزایای این طرح بهره مند می شوند ، اظهارداشت: در صورت بهره برداری کامل از این طرح 420 هزار مشترک زیر پوشش طرح تصفیه فاضلاب شهری قرار می گیرند.

وی هدف ازاجرای طرح تصفیه فاضلاب را حفاظت از محیط زیست و افزایش سطح بهداشت عمومی ، بازیافت پساب تصفیه شده و استفاده مجدد از آن در امر کشاورزی ، پیشگیری از بیماریهای مسری ناشی از آلودگی آب و حفاظت از منابع آب های زیرزمینی ذکرکرد.

مدیرعامل شرکت آبفای مازندران گفت: دفع فاضلاب های خانگی از طریق چاههای جاذب ،آلودگی سفره آب های زیرزمینی را به همراه دارد و امنیت منابع تامین آب آشامیدنی را به خطر می اندازد و بر همین اساس اجرای شبکه های جمع آوری و تصفیه فاضلاب ضروری است.

حسین زاده افزود: تصفیه خانه فاضلاب ساری در زمینی به مساحت 12 هکتار در چهار مدول طراحی شده و هر مدول آن قابلیت ظرفیت تصفیه فاضلاب به میزان 23 هزار و 240 مترمکعب در شبانه روز را دارد.