جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

60 روستای مازندران زیرپوشش کتابخانه سیار روستایی است - نمایش محتوای خبر

 

 

60 روستای مازندران زیرپوشش کتابخانه سیار روستایی است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت: 60 روستای مازندران زیر پوشش کتابخانه سیار روستایی این کانون قرار دارد.

60 روستای مازندران زیرپوشش کتابخانه سیار روستایی است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، قاسم عزیززاده‌گرجی بعد از ظهر امروز در پنجمین جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده مازندران که در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: سنین 7 تا 17 سال مخاطب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

وی با بیان اینکه تاسیس کانون در واقع برای پرورش فکر کودکان و نوجوانان بوده است، افزود: مهم‌ترین هدف این نهاد ایجاد زمینه‌هایی برای پرورش فکر برای شناسایی استعداد در غالب فعالیت‌های متنوع و متفاوت است.

عزیززاده‌گرجی تعداد مراکز فرهنگی هنری در استان را 33 مرکز عنوان و خاطرنشان کرد: کانون در 25 نقطه از استان در ساختار اداری و اجرایی فعال است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت‌های کانون را 40 مورد عنوان کرد و یادآور شد: مرکز آفرینش ادبی برای پرورش استعداد‌های کودکان به صورت مکاتبه‌ای و پستی وجود دارد و هر مرکز 700 فراگیر را در بر دارد.

وی با بیان اینکه ارسال کتاب در مناطق محروم را هر 15 روز یک بار انجام می‌شود، گفت: کتابخانه سیار روستایی باید گسترش و ادامه یابد.

عزیززاده‌گرجی با اعلام اینکه کتابخانه سیار روستایی به مناطق محروم اعزام می‌شود، عنوان کرد: هر ماشین 17 روستا را زیر پوشش قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه 60 روستا زیرپوشش کتابخانه سیار است، افزود: 4 هزارو 200 نفر عضو این مجموعه هستند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران با اعلام اینکه کانون پرورش فکری مسؤولیت دبیری کنوانسیون حقوق کودکان در استان را بر عهده دارد، خاطر نشان کرد: مهم‌ترین اقدامات کانون پرورش فکری برگزاری جشنواره ملی مطبوعات کودک و نوجوان، جشنواره ملی نمایش عروسکی، جشنواره قصه‌گویی رضوی، جشنواره مشاعره و شعرخوانی و جشنواره استانی مجموعه‌های شنی بوده است.

وی اجرای اردوهای استانی را از دیگر فعالیت‌ها برشمرد و تاکید کرد: خدمات کانون برای افراد خاص نبوده و همه کودکان 7 تا 17 سال را در بر می‌گیرد.