سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

60 درصد وام خوداشتغالی بانوان در مازندران جذب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

60 درصد وام خوداشتغالی بانوان در مازندران جذب شد

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران گفت: 60 درصد از وام خوداشتغالی برای بانوان مازندرانی در شش ماه نخست امسال جذب شد.

60 درصد وام خوداشتغالی بانوان در مازندران جذب شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، مریم جمشیدی در جلسه‌ای با نماینده امور بانوان فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان که در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران برای مهارت‌افزایی بانوان با اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای تفاهم‌نامه منعقد کرده است.

وی با اشاره به اینکه آموزش فنی‌وحرفه‌ای به‌صورت رایگان به زنان سرپرست، بدسرپرست خانوار و زنان روستایی ارائه می‌شود، افزود: موسسات آموزشی خصوصی که زیر نظر فنی‌وحرفه‌ای کار می‌کنند با تخفیف 50 درصدی با اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران تعامل دارند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اعلام اینکه در شش ماهه نخست امسال 60 درصد از اعتبارات تسهیلات خوداشتغالی ویژه بانوان در استان جذب شد، اضافه کرد: به‌منظور تقویت مهارت‌افزایی و ایجاد اشتغال پایدار، 120 نفر از بانوان مازندرانی از وام خوداشتغالی بهره‌مند شدند.

این مسئول با بیان اینکه در آموزش مهارت‌افزایی زنان روستایی در اولویت هستند، گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد فرصتی برای ارائه خدمات محسوب می‌شوند که فرمانداری‌ها برای بهبود وضعیت زنان باید از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

جمشیدی از برپایی نمایشگاه توانمندی‌های خانواده‌های مازندرانی در آذرماه امسال خبر داد و افزود: هدف از برپایی نمایشگاه توانمندی‌های بانوان احیای فرهنگ اصیل مردم مازندران در دهه 20 و 30 است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران با اشاره به اینکه با پیشرفت صنعت و تغییر سبک زندگی بسیاری از هنرهای اصیل مردم مازندران به فراموشی رفته است، خاطرنشان کرد: 24 تا 27 آذرماه امسال نمایشگاه توانمندی‌های خانواده‌های مازندرانی در محل نمایشگاه بین‌المللی قائم‌شهر برپا می‌شود.

این مسئول برپایی جشنواره زوج‌های خوشبخت و آموزش در این بخش را به‌منظور استحکام بنیان خانواده و تداوم زندگی مشترک زوج‌های جوان دانست و ادامه داد: همه اقشار جامعه باید از دوره‌های آموزشی و جشنواره زوج‌های خوشبخت که از سوی فرمانداری‌ها برگزار می‌شود، بهره‌مند شوند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران سلامت جسمی و روحی بانوان را دو اصل مهم در ارتقا سلامت جامعه دانست و اظهار کرد: اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران برای افزایش سلامت بانوان برنامه مدونی را با دانشگاه علوم پزشکی تنظیم کرده است.

وی با بیان اینکه، بنا به نظرات کارشناسان لازم است برای ایجاد سلامت جسمی بانوان، سلامت معنوی این اقشار مورد توجه قرار گیرد، افزود: سرمایه‌گذاری روی آموزش زنان سبب تحول ریشه‌دار در جامعه می‌شود.

جمشیدی با اشاره به اینکه متخصصان اذعان دارند که بیشتر مشکلات جسمی بانوان ریشه در بیماری روانی از قبیل اضطراب استرس دارد، گفت: زنان دو تا شش برابر مردان دچار بیماری می‌شوند که عامل اصلی آن استرس است.